mumessiller tek cati altinda toplaniyor kulecanbazi com 660x330 - Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor
Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

15 Mart 2014 tarihinde kurulan Mümessil Dayanışma Derneği, meslektaşlarını tek çatı altında toplanmaya davet ediyor. Mümessil Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına Atay Dumlu geldiğinden beri çok kısa sürede inanılmaz bir performans gösteriyor.

Tıbbi Satış Mümessili olarak uzun süre çalışmış biri olarak MÜDAD’ı yakından takip ediyorum. Geçmiş zamanda yazdığım yazıları bir önceki yönetim adeta kişisel algılamıştı. O zamanlar vurguladığım birlikte olabilmek için öncelikle Mümessil arkadaşlarımızın sorunlarına çözümler bulmasıydı. Lakin yönetim şirketlerle içli-dışlı olmayı seçti. Oyların kimlerin tarafından bilinmeyen anketlerle şirketlere elmas ödülleri vermeyi tercih ettiler. Gece çalışıyoruz imajı vermek için gece smsleri ve emailleri attılar. Onun için Mümessiller dayanışma içinde olmadı. Daha da uzaklaştı.

Atay Dumlu ise “Aynı yolda birlikte güçlüyüz” mesajını vermeye çalışıyor ve uyguluyor. Tıbbi Satış Mümessillerin yaşadığı en önemli sıkıntılardan biri olan “Ziyaret Yasakları” na hızlı çözümler üretiyor. Bunun için mümessiller MÜDAD çatısı altında toplanmaya başladı. 

21 yıldır sektörde çalıştığı için tüm zorlukları yaşan biri olarak Mümessillerin sorunlarına çözmek ve katkıda bulunmak için projeler geliştiriyor. Sadece Atay Dumlu mu çalışıyor? Hayır, yönetim kurulundaki her birey MÜDAD çatısı altında Mümessilleri toplamak için çalışıyor.

Toplantılar düzenliyorlar. Bölgesel çözümler üretiyorlar. Hatta önümüzdeki günlerde Mümessillere müjdeli haberler vermek için hazırlandığını bile söyleyebilirim.

Atay Dumlu ile Kanguru Haber için yaptığım röportajda vurguladığı sözleri burada paylaşmak istiyorum.

Atay Dumlu “Tüm meslektaşlarımızı bize güç vermeleri için derneğimize üye olmaları çağrısında bulunuyorum.Güçlü olmamız, sesimizin gür çıkması için mutlaka birarada STK bilincinde bulunmalıyız.

Üye olmak sosyal medya da takipçi olmak anlamına gelmediğini vurgulamak isterim bizler sosyal medyadan çok fazla takipçi ile takip ediliyoruz fakat aynı oranda gerçek üyelerimiz mevcut değil .

Esas gerçekten üye olabilmek için www.mudad.org  e-üyelik sekmesinden formu doldurabilirler veya  Bölge , İl Temsilcilerine şahsen , hiç olmazsa mutlaka tüm Yönetim Ekibindeki ben dahil arkadaşlarımıza ulaşabilirler.”

Evet, Mümessillerin MÜDAD çatısı altında toplanmaları için birçok neden var.  Tıbbi Mümessiller birlikte zorluklara aşacağına inanıyorum.

Öğrenemek, Keşfetmektir.

bulent vural 250x250 - Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

Yazar hakkında

Bülent Vural
Kule Canbazı Editörü

Bunu Okuyun!

ilac sektorunde sikca yapilan bir yanlis kulecanbazi com 660x330 310x165 - İlaç Sektöründe Sıkça Yapılan Bir Yanlış

İlaç Sektöründe Sıkça Yapılan Bir Yanlış

Yapılan araştırmalara göre hekimler tedavide kullandıkları ilaçlar hakkında bilgileri ziyaretlerine gelen Tıbbi Mümessillerden alıyorlar.

turkiyede tibbi mumessil sayisi 660x330 310x165 - Türkiye'de Tıbbi Mümessil Sayısı...

Türkiye’de Tıbbi Mümessil Sayısı…

Geçtiğimiz günlerde bir çok ilaç firmasına satış ve satış yönetimi danışmanlığı yapmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir