Ana Sayfa / Yaşam / Sağlık / Maydanoz Suyu ve Faydaları

Maydanoz Suyu ve Faydaları

A,C ve K vitamini bakımından oldukça zengin olan maydanoz, aynı zamanda yüksek oranda kalsiyum, demir ve potasyum içerir.

Bu özellikleri ile sadece salatalarda kullanılan bir bitki olarak değil, daha sağlıklı olmak ve çeşitli hastalıklardan korunmak için tüketilen bitkiler arasında yer almaktadır.

Maydanoz ve maydanoz suyu geleneksel olarak böbrek taşı, idrar yolu enfeksiyonu, sindirim sorunları, ödem, adet dönemi problemleri, astım ve öksürüğe karşı kullanılır. Bu sağlık koşullarının hepsine birden iyi geldiği şeklinde genel bir kanaat vardır. Dolayısıyla, genel sağlık için kritik önem taşıyan vitamin ve mineralleri içeren bu bitkiyi daha fazla tüketerek sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Maydanozun Faydaları

Resim 1 / 9

İdrar Söktürücü: Maydanoz güçlü bir idrar söktürücüdür ve ödemin atılması için yaygın olarak kullanılır. Bu özelliği ile, safra ve böbrek taşlarının vücuttan daha kısa sürede atılması için geleneksel olarak tüketilen bitkiler arasında yer alır. Ancak safra veya böbrek taşınız varsa maydanoz suyu içmeye başlamadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz.

Bunu Okuyun!

refleksoloji yaptirmak icin neden aramayin 660x330 310x165 - Refleksoloji Yaptırmak İçin Neden Aramayın?

Refleksoloji Yaptırmak İçin Neden Aramayın?

Refleksoloji, çoğunlukla ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan bir tamamlayıcı …

sonbaharda detoksla zamana uyum 660x330 310x165 - Sonbaharda Detoksla Zamana Uyum

Sonbaharda Detoksla Zamana Uyum

Yenilenme ve yeni başlangıçlar zamanıdır sonbahar. Yorgunluk, halsizlik, isteksizlik, hüzün etkisini göstermekle birlikte,  beliren negatif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir