Ana Sayfa / Denizli / Koşu Bandı Kullanımına Dikkat!
kosu bandi kullanimina dikkat 660x330 660x330 - Koşu Bandı Kullanımına Dikkat!
Koşu Bandı Kullanımına Dikkat!

Koşu Bandı Kullanımına Dikkat!

Zayıflamak, daha sağlıklı olmak ve zinde kalmak için koşmak ve spor yapmak elbette ki çok önemlidir. Ancak evlerimizde veya kapalı bir ortamda, esneme özelliği olmayan, metal ve plastik bir bant üzerinde koşmak ne kadar sağlıklıdır?

Bilimsel Proloterapi Derneği Başkanı ve 25 yıllık hekim ve Ortopedi Uzmanı olan Op.Dr.Hasan Doğan’ a bu konuyu sorduk:

İnsan eklem ve kas sistemi esneme özelliği olan fleksibil bir dinamiğe sahiptir. Uygun ortam, uygun zemin ve koşullarda yapılan spor faydalıdır. Ancak her şartta ne olursa olsun spor yapmak, faydadan çok zarar verir.

Bu nedenle toprak zeminde, doğal ortamlarda spor yapmak önerilmektedir. İnsanların toplu olarak spor yaptıkları park, yürüyüş parkurları gibi doğal ortamlarda yapılan sporlar ruhsal ve bedensel olarak da çok faydalıdır.

Koşu bantı gibi esnemeyen zeminler, ayak tabanının dinamiğini ve biyolojik esneme kabiliyetini bozar. Kalçalara, dizlere ve hatta bele gereksiz yüklenmeye sebebiyet verir. Yaşı 40′ nı geçmiş olan popülasyonda bu nedenle mikro travmalar ve mikro kırıklar oluşabilir.

Bu mikro travmaları Proloterapi ile tedavi etmek mümkündür. Yanlış ve aşırı spor sonrası ortaya çıkan kemik ve yumuşak doku sorunları Proloterapi ile kalıcı olarak iyileşir.” dedi.

Bunu Okuyun!

okul cantasinin kilosunun yani sira seklide onemli 660x330 310x165 - Okul Çantasının Kilosunun Yanı Sıra Şeklide Önemli!

Okul Çantasının Kilosunun Yanı Sıra Şeklide Önemli!

Ağır çantalar ve duruş bozuklukları çocuklarda omurga sorunlarına neden oluyor.

yag yakan 5 efsane besin 660x330 310x165 - Yağ Yakan 5 Efsane Besin

Yağ Yakan 5 Efsane Besin

Yazın kendini iyice göstermesiyle birlikte fazla kilolarla vedalaşma isteği de hayli artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir