Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Köpeklerle Bir Hayat Nasıl Geçer?
kopeklerle bir hayat nasil gecer 660x330 660x330 - Köpeklerle Bir Hayat Nasıl Geçer?
Köpeklerle Bir Hayat Nasıl Geçer?

Köpeklerle Bir Hayat Nasıl Geçer?

Çok sevdiğim iki köpeğim var. Cipsi ile Palto … İkisi de Jack Russell. Müthiş iki köpeğim var. Acayip oyuncular. İyi ki de iki tane birden evlat edinmişim. İkisi ben yokken evde çok güzel oynuyorlar. Lafın kısası onlar benim canlarım.

Lafın Kısası sizlerle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum: Cipsi bir süre önce hastaydı ne mama yiyor ne de başka bir şey ağzına koyuyordu. Öylece yatıyordu sevdiceğim. Sıkıntılı biraz karnı da şişti. Çok sevdiği Hills köpek konservelerinin bile suratına bakmadı. Tabi nesi var diye veteriner kliniğine götürdük. Ben Silivri İstanbul’ da oturuyorum. Silivri Veteriner Kliniğinin sahibi Uğur Bazan çok ilgilendi. Sağolsun. Hemen tahlilleri yapıldı. Röntgenleri çekildi. Sonuç mide dönmesiymiş. Bir lokma şey zaten midesi de varmış.  Acilen ameliyata aldılar. Acilmiş ölebilirmiş müdahale edilmezse. Allahtan donanımlı bir kliniğe gelmişim. Yoksa bunları yaptırmak için klinik klinik dolaşmak zorunda kalacaktım.  Belki de Cipsi’m ölecekti kucağımda ben dolanıp dururken.

Ameliyat riskliydi. Bazı bağırsakları morarmış galiba bir kısmı alınarak tekrar birbirine dikilmiş bağırsakları. Uzun sürdü ameliyat ben evde tırnaklarımı yedim. Bekle Allah bekle öldüm. Nihayet operasyonu sağ salim atlattı.  Nihayet Uğur bey kurtardı Cipsi’ mi.

Neyse bu başımıza gelenleri sordum neden oluyor diye. İlginç bir bilgiymiş. Sizlerle bu bilgiyi paylaşmak istedim. Köpekler yemek yedikten sonra çok atlayıp zırlarlarsa ve oyun oynarlarsa mideleri dönebiliyormuş. Yemekten ya da kuru mama yedirdikten sonra hemen oyuna çıkarmamak gerekiyormuş. Bu da benim için acı bir tecrübe oldu.

Ve tabi geldik beslenmesine bu da çok önemliymiş. Dikkat etmek gerekiyormuş. Veteriner hekiminizin önerdiği bir mamayı kullanmalıymışız. Pro Plan mama önerdi bize Uğur Bey. Kliniğin kendi online pet shopu da var. www.petbesinleri.com çok ucuz fiyata 6 taksitle alıyorum mamasını da pahalı bir mama ama bu adreste piyasaya göre çok ucuz kalıyor.

Sizin anlayacağınız köpeklerimi Uğur Bey’ e götürüyorum. Pro plan köpek mamalarını da pet besinlerinden alıyorum.

Böyle konular çok önemli insan güvenebileceği yerden hizmet almalı ve alışveriş etmeli.

Bunu Okuyun!

7 sevimli hapsiran kopek 660x330 310x165 - 7 Sevimli Hapşıran Köpek

7 Sevimli Hapşıran Köpek

Sevimli dostlarımız köpekleri hiç hapşırırken gördünüz mü? İşte objektiflere hapşırırken takılan 7 sevimli köpek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir