Ana Sayfa / Kültür Sanat / Müze - Sergi / “Kesişen Yollar” Sergisi Şehir’de Açılıyor
kesisen yollar sergisi sehirde aciliyor 660x330 660x330 - “Kesişen Yollar” Sergisi Şehir’de Açılıyor
Stanko Abadzic-Timurtaş Onan

“Kesişen Yollar” Sergisi Şehir’de Açılıyor

Fotoğraf sanatçıları Timurtaş Onan ve Stanko Abadzic, yaşadıkları İstanbul ve Zagreb’den aldıkları ilhamla çektikleri fotoğrafları “Kesişen Yollar” adıyla İstanbul Şehir Üniversitesi’nde sergilemeye hazırlanıyorlar.

Birçok uluslararası sergiye imza atan fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan ve yine çeşitli ülkelerde açtığı kişisel sergileriyle ödüller kazanan Hırvatistan doğumlu fotoğraf sanatçısı Stanko Abadzic’in ortak çalışmasıyla açılan sergide; her iki sanatçı birbirlerinin şehirlerinden aldıkları ilhamla Zagreb ve İstanbul’u farklı açılardan yansıtıyor.

Sanatçıların duyarlılıklarıyla ortaya çıkan kareler, iki kenti ve bu kentlerdeki yaşamı farklı kılan nitelikleri, detaylarda ortaya koyuyor. Güçlü geometrik yapının yanı sıra ışık ve gölge oyunları da ikilinin eserlerinin karakteristik özelliğini oluşturuyor. Aynı zamanda mizah, trajedi, hüzün, şefkat veya grotesk, güzel ya da çirkin, karşı konulmaz duyarsızlık veya dayanılmaz empati gibi imgeler de fotoğraflarda derin bir insani boyutla aktarılıyor.

Timurtaş Onan kimdir?
Fotoğraf sanatçısı ve yönetmen. İstanbul’da doğdu. Fotoğraf çalışmalarına 1980 yılında başladı. 25 yıldır profesyonel olarak çalışan Onan, bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında birçok etkinliğe katıldı, sergiler açtı, kitaplar yayınladı, belgesel filmler çekti, ulusal ve uluslararası yarışmalarda jüri üyesi olarak yer aldı. www.timurtasonan.com

Stanko Abadzic kimdir?
Fotoğraf sanatçısı ve foto muhabir. 1952’de Hırvatistan’da doğdu. Zagreb’de yaşıyor. Profesyonel kariyerine foto muhabir olarak başladı.  Çeşitli ülkelerde başarılı röportajlar hazırladı. 1991’de savaşın başlamasıyla önce Almanya’da sonra da fotoğrafçılık açısından üzerinde büyük etki bırakan Prag’da yaşadı ve sanat fotoğrafçılığına yöneldi. Çeşitli ülkelerde kişisel sergiler açtı ve birçok eseriyle ödül kazandı. www.sabadzic.net.amis.hr

Yer: ŞEHİR Batı Kampüs Merdiven Altı Sanat Galerisi
Tarih: 17 Aralık 2014 – 27 Ocak 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir