kari koca kavgasi 660x330 660x330 - Karı Koca Kavgası
Karı Koca Kavgası

Karı Koca Kavgası

Adam sabaha karşı sarhoş bir şekilde eve dönünce karısı kapıyı açıp “ Hoş geldin Süpermen,”  demiş ve eklemiş, “ Bu saate kadar neredeydin Süpermen?..”

Adam sallanarak, “ Müşteriler geldi, patronla birlikte yemeğe götürdük “ demiş ve ilave etmiş, “Neden bana Süpermen deyip duruyorsun aşkım?..”  “ Valla..” demiş kadın dişlerini sıkarak, “ Pantolonunun üzerine donunu giyen tanıdığım bir tek o var da ondan..!”

Fıkralar her ne kadar uydurma olsa da, malumun ilanıdır. Karı koca kavgasını hicveden yüzlerce fıkra var. Evliler hakkında bunca fıkra üretildiğine ve insanları güldürdüğüne göre, evliliklerin hali perişan.

Evlenmek isteyenlere, müstakbel eşinde ilk aradığın şey nedir diye sorulsa, çoğu aşk diyecektir.  Şimdilerde buna, ‘elektrik almak’ diyorlar.

Peki, hakikat böyle mi?
Zengin adam kızına talip olan fakir genci, konuşmak için çağırmış. Genci karşısına almış; “Bak delikanlı anladığım kadarıyla sen benim kızımla, benim zengin olduğum için evlenmek istiyorsun değil mi?” diye sormuş. Genç hemen atılmış, “Hayır efendim estağfurullah! Hiç öyle şey olur mu? Ben kızınızı çok seviyorum, onun için evlenmek istiyorum,” demiş.

Adam, “Evladım biz bu işleri biliriz aşk meşk bir yere kadar, sen benim kızımla evlenmek isterken babasının parasını da hesaba katıyorsundur.”  Genç, ısrarla; “Katiyen efendim. Benim için paranın önemi yok. Ben kızınızı çok seviyorum, ” demiş. Adam inanamamış ve “Peki bu evlilikte babasının zenginliğinin payı yüzde kaç, bari onu söyle ” diye ısrar etmiş, adam. Delikanlı, “Efendim inanın ben sadece sevgi için evleniyorum. Sizin paranızın etkisi yüzde sıfır,” deyince, adam: “Hadi aslanım sana güle güle. Ben bu kadar aptal bir adama kızımı vermem,” demiş.

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, aslında herkes evlenirken en çok faydalanacağı eşi seçiyor. Buradaki fayda maddi ya da manevi olabilir. Çiftler eşinin maddi yanını önceden ölçüp biçiyor ve razı oluyor ama manevi yanı ölçülemiyor. Evlendikten sonra her iki taraf da diğerinden daha fazla özen, ilgi, alaka bekliyor. Daha doğrusu sevgi bekliyor. Beklediği kadarını bulamayınca da işler sarpa sarıyor.

Birinden sevgi bekleyenin, beklediği sevginin ölçüsü nedir?  Ne kadarı doyurucu olacaktır? Bu soruların yanıtı olmadığı için her iki taraf da beklediği kadar sevilmediğini söyleyecektir.

Sevgi açlığı çeken ve doyumu eşinden bekleyenlerin evliliğinde, iki taraf da tatmin olamayacaktır. Yarası olanlar, kendi yarasına kendi merhemini bulmak durumundadır. Zira başkasının merheminden deva bulan daha görülmemiştir.

huseyin guducu - Karı Koca Kavgası

Yazar hakkında

Hüseyin Güdücü
drguducu@hotmail.com

Bunu Okuyun!

sensiz yasayamam kulecanbazi com 660x330 310x165 - Sensiz Yaşayamam

Sensiz Yaşayamam

Sevgilisine, onu çok sevdiğini söylemek isteyenler, ‘Sensiz yaşayamam’ diyorlar.

en cok neyi dusunuruz kulecanbazi com 660x330 310x165 - En Çok Neyi Düşünürüz?

En Çok Neyi Düşünürüz?

Vakti zamanında, bir Fransız soylu, çıktığı seyahatten erken dönmüş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir