Ana Sayfa / Yazar Cafe / Hedefinizi Tutturdunuz mu?
hedefinizi tutturdunuz mu 660x330 - Hedefinizi Tutturdunuz mu?
Hedefinizi Tutturdunuz mu?

Hedefinizi Tutturdunuz mu?

Hangi sektörde olursanız olun karşınıza gelecek ilk konu “hedef” olacaktır. Uzun bir süre çalıştığım ilaç sektörünün en önemli konusu da “hedef” olmuştur.

Şirketler, hedefleri aylık, üç aylık ve yıllık olarak verilebilir. Hedefinizi gerçekleştirmek için kişisel becerilerinizi kullanabilirsiniz. Lakin şirkettinizin fiyat politikalarından dolayı hedefinizi tutamayabilirsiniz.

Siz ne kadar şirket politikalarını eleştirseniz bir günah keçisi aranır. Bölgenizin en zayıf kişisi ilk önce çıkarılır. Bölge Müdürünüz işten çıkarılır. Satış ve Pazarlama Müdürü işten çıkarılır. Ürün Müdürü çıkarılır. Ama bir siz ne kadar başarılı olursanız olun. Hedefi tutturamadığınızdan dolayı işten çıkarılırsınız.

İşten çıkarıldığınızda çevrenizdeki kişilere duygularınızı ve durumu anlatamazsınız. Ne yapacağınızı şaşırırsınız. İşte senaryosunu Birol Güven’nin yazdığı, yönetmen ve başrol oyuncusu Müfit Can Saçıntı tarafından 13 Mart 2015 tarihinde sinemalarda vizyona giren “Mandıra Filozofu İstanbul” filmi bir mümessil veya pazarlama işi yapanların duygularına tercüman oluyor.

İşten çıkarılan mümesillerin durumu anlatan en iyi sahne;

Öğrenmek,keşfetmektir…

bulent vural 250x250 - Hedefinizi Tutturdunuz mu?

Yazar hakkında

Bülent Vural
Kule Canbazı Editörü

Bunu Okuyun!

ilac sirketleri pazarlamaya ar geden 19 kat fazla harciyor kulecanbazi com 660x330 310x165 - İlaç Şirketleri, Pazarlamaya Ar-Ge’den 19 Kat Fazla Harcıyor!

İlaç Şirketleri, Pazarlamaya Ar-Ge’den 19 Kat Fazla Harcıyor!

İlaç şirketlerinin pazarlama için yaptıkları harcamaların, araştırmaya yaptıkları harcamalardan 19 kat fazla olduğu ortaya çıktı.

nerede o eski saticilar 660x330 310x165 - Nerede O Eski Satıcılar?

Nerede O Eski Satıcılar?

Ben çalışma  hayatıma 1996 yılında bir kırtasiye distribütöründe başladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir