erotik romana kisisel gelisim kitabi bandrolu 660x330  660x330 - Erotik Romana Kişisel Gelişim Kitabı Bandrolü!
Erotik Romana Kişisel Gelişim Kitabı Bandrolü!

Erotik Romana Kişisel Gelişim Kitabı Bandrolü!

Grinin  Elli Tonu ile başlayan erotik edebiyat trend olunca korsanların, ateşli seks sahneleriyle dolu, bolca cinsellik ve şehvet vadeden bu kitaplara yöneldiği ortaya çıktı.

Korsan kitapla mücadele örgütü Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin, polisle birlikte Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde gerçekleştirdiği operasyonda, aralarında erotik edebiyat kitaplarının da bulunduğu 205 korsan kitap ele geçirildi.

Hakim kararıyla  Akçay Mahallesi’ndeki Eylül Kitabevi’nde yapılan aramada; Vina Jackson’ın erotik roman dizisinden ’80 Gün Arzunun Rengi’ isimli kitaplara rastlandı. İlk bakışta hiçbir eksiği görülmeyen kitabın bandrollerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün Bandrol Veritabanı Sorgulama Programı’na bağlanılarak yapılan sorgulamasında korsan olduğu anlaşıldı. Pegasus Yayınları’nın bandrolünü taşıması gereken kitaba, korsanda basılarak Neden Kitaba ait Hayatı Değiştiren Başarı Öyküleri isimli kitabın bandrollerinin yapıştırıldığı tespit edildi.

Aşk Hikayesi Kitabına İslam İlmihali Bandrolü!
Yapılan kontrollerde, Julia Quinn’in bestseller olan aşk ve sevgi konulu romanı Cennet Gibi’nin üzerinden, Tam İlmihal isimli eserin bandrolleri çıktı. Cennet kelimesinin dışında hiçbir benzerliği bulunmayan kitap normalde Epsilon Yayınları’nın bandrolünü taşıması gerekiyordu.

Gözlerini Sımsıkı Kapat Çünkü Polis Geliyor!
Baskında elegeçirilen bir diğer kitap ise akıl oyunları ve gerilim romanlarının usta ismi John Verdon’un Gözlerini Sımsıkı Kapat isimli romanı. Korsanın akıl oyunlarının deşifre olduğu incelemede, Koridor Yayınları’na ait kitaba, Penguen Yayınları’ndan Dünyanın Merkezi isimli kitap için alınan bandrollerin yapıştırıldığı saptandı.

Yasal Bandroller Korsanın Eline Nasıl Geçti?
Operasyonda, 20’si usulsüz bandrollü, 185’i bandrolsüz olmak üzere 205 kitaba elkonuldu. Konuyla ilgili sorşturma sürüyor.

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Genel Sekreteri Av. Melahat Boran,operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, yasal yollardan piyasaya çıkan kitaplar için alınan bandrollerin, korsanların eline nasıl geçtiğinin ayrıca soruşturulacağını söyledi.

Bunu Okuyun!

basbakan davutoglu nun kitabi korsana dustu 660x330 310x165 - Başbakan Davutoğlu’nun Kitabı Korsana Düştü!

Başbakan Davutoğlu’nun Kitabı Korsana Düştü!

Devlet okullarının kitap ihalelerine giren, 100 temel eseri basan korsanlar, sonunda bunu da yaptı.

3 buyuk isime hapis cezasi 660x330 310x165 - 3 Büyük İsime Hapis Cezası!

3 Büyük İsime Hapis Cezası!

Yargı, korsan kitap örgütünün 3 büyük ismini cezaevine yollama kararı aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir