KAÇIRMA
Ana Sayfa / Yazar Cafe / En Güzel Hediye
en guzel hediye 660x330 660x330 - En Güzel Hediye
En Güzel Hediye

En Güzel Hediye

Yılbaşı yaklaşırken hepimizi aldı bir ‘ne hediye alsam?’ telaşı. Mağazalar vitrinlerini göz alıcı şekilde süslerken, indirim üstüne indirim yapıp bizi çekmeye çalışıyorlar. Bu da aklımızı daha da çok karıştırıyor. Hepimiz en doğru hediyeyi vermek istiyoruz çünkü.  Verdiğimiz hediye hem o kişiye kendini özel hissettirmeli hem de doğru mesajı vermeli.

Peki doğru mesaj veren hediyeler seçmeyi biliyor muyuz?
-Diyelim ki erkeksiniz, evliliğe giden düzgün bir ilişkiniz var. Maddiyat da sorun değil… Tabii ki pırlanta bir tek taş ilk seçeneğiniz olur. Bunda ne yanlışlık olacak? Peki ya kız, maddiyata önem vermeyen hümanist biriyse? Elmas madenlerinde çalıştırılan insanların, sizin gibi zengin züppeler hava atabilsin diye ölümüne çalıştırıldıklarını söyleyip o yüzüğü kafanıza atabilir mesela…

-Biliriz ki erkekler, kadınların çiçek aldıklarında neden çok mutlu olduklarını anlamazlar; “maydanoz da bir bitki, üstelik yenebiliyor.” gibi gıcık şakalarla hanımları sinir ederler. İşte beyleri mutlu edecek bir hediye seçeneği… Çiçek şeklinde kurabiye, çikolata ya da şekerleme. Artık özel günlerde çiçek ve çikolata için ayrı ayrı uğraşmanıza gerek yok. Yenebilen çiçekler artık erkeklerin hayali olmaktan çıktı.

-Size yenebilen çiçek getiren beylerin bu zarif hareketine kayıtsız kalmayın hanımlar. Siz de onlara çok hoş çikolatalar hediye edebilirsiniz. Yalnız bu çikolataların mum olduğunu, iştahlı beyefendi onu yutmadan önce söyleseniz iyi olur. Çünkü artık kokulu ve sevimli mumlar o kadar farklı şekillerde çıkıyor ki karşımıza, insanın bir anlık gaflete kapılıp onları ağzına atıvermesi işten eğil.

-Eğer yüksek egolu birine alacaksanız hediyeyi, üzerinde ismi yazılı, fotoğrafının olduğu bir şeyler yaptırabilirsiniz. Takvim, duvar saati, anahtarlık gibi…

-Sevgilinizle aşk dolu bir sene geçirmek istiyorsanız, sürprizli, eğlenceli zarlardan alabilirsiniz. Bu zarlardan birinde dudak, ense, yanak gibi vücudumuza ait isimler yazıyor, diğerinde ise öp, kokla, dokun gibi eylemler. Yani zarı attığınızda birinde ense, diğerinde öp yazıyorsa sevgilinizin ensesini öpüyorsunuz. Ama dikkat edin, tavla oynarken zarları karıştırıp tavla arkadaşınızın kıllı kollarını öpmek zorunda kalmayın…

-Düşünceli beyler, size hayatınızı kurtaracak bir uyarı… Kadınlar, ev eşyası, mutfak araç gereci gibi ortak kullanılacak eşyaların hediye olarak verilmesinden hoşlanmazlar. Yani biricik sevgilinizin narin elleri yanmasın diye alacağınız sevimli bir tutacak, ona vakit kazandıracağını düşündüğünüz son teknoloji bir ütü, yanmaz yapışmaz bir tava her an size karşı kullanılacak tehlikeli bir silaha dönüşebilir.

-Siz en iyisi onun seveceği, ona özel bir müzik CD’si yaptırıp, tarzına uygun bir kitap seçin. Ancak kitap seçimi, özellikle kitabın adı önemlidir. Vermek istediğiniz mesajı, kitabın adından alabilir. Mesela Aşkın Kokusu yerine Aşkın Sonu’nu hediye ederseniz kapının önüne konmanız an meselesidir.

Peki sizin aklınızda hangi hediye seçenekleri var?
En güzel hediyenin, sizin varlığınız olduğunu düşünen sevenlerinizin olması dileğiyle…

pinar ozen - En Güzel Hediye

Yazar hakkında

Pınar Özen
Diş Hekimi – Yazar
F:PinarOzenRomanlari

Bunu Okuyun!

sensiz yasayamam kulecanbazi com 660x330 310x165 - Sensiz Yaşayamam

Sensiz Yaşayamam

Sevgilisine, onu çok sevdiğini söylemek isteyenler, ‘Sensiz yaşayamam’ diyorlar.

en cok neyi dusunuruz kulecanbazi com 660x330 310x165 - En Çok Neyi Düşünürüz?

En Çok Neyi Düşünürüz?

Vakti zamanında, bir Fransız soylu, çıktığı seyahatten erken dönmüş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir