Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Do You Speak English ?
do you speak english kulecanbazi com 660x330 - Do You Speak English ?
Do You Speak English ?

Do You Speak English ?

Do you speak english?* sorusunun cevabını biliyor musunuz? Eğer cevabını biliyorsanız yoruma ekleyebilirsiniz.

Her yıl okulların ve sınavların bitmesiyle ingilizce kursu bulmaya çalışıyoruz. Nedense ingilizce öğretme metodlarına değil! İngizlice kurs fiyatları ilgimizi çekiyor. Oysa iyi bir ingilizce kursu insanlara katkısını saymakla bitmez. Sadece Google Çeviri ile ingilizce öğrendiğimizi düşünüyoruz. Oysa doğru bir ingilizce kursu ile hem yazılar yazabilir. Hem de akışkan mükemmel bir ingilizce konuşuruz.

Günümüzde ingilizce öğrenmek çok önemli olduğunu biliyor musunuz? Yoğun olarak kullandığım sosyal medya araçlarından biri Instagram… Instagram da paylaşmış olduğum video veya fotoğrafın altına sadece Türkçe bir açıklama yazmak takipçi sayımı kısıtlıyor. Oysa ingilizce etiketler yazdığımda beğenme sayısı ve takipçim artıyor. Bunun için bile bir ingilizce kursuna gitmek yeterli olacaktır.

İngilizce kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

İnteraktif Dersler: Hem kurs merkezinde hem de internetten online olarak derslere katılabilmelisiniz.

Dijital Kitaplar: Basılı yayınları olduğu gibi dijital yayınları da olmalı. Çünkü artık dijital çağdayız.

Uygulamalı Pratik Dersleri: Bence bir ingilizce kursuna gidiyorsanız. Mutlaka uygulamalı pratik dersler olmalıdır. Sınıf içinde yapılan workshoplar ne yazık ki belli bir yere kadar yeterli oluyor.

Sohbet Saatleri: Uzman öğretmenlerle güncel konular hakkında ingilizce sohbet edilmeli… Mr. Brown ve Ms. Brown dönemleri yeterli bir seviyeye getirmiyor. ( Çoğu ingilizce kursunu Mr. Brown ve Ms. Brown ‘dan dolayı terk ettim)

Dijital Online Topluluklar: Güvenli olarak ingilizce konuşabileceğimiz online topluluklar olmalı… Bu sayede dünyanın her köşesinden öğrencilerle daha fazla pratik yapma imkanı bulabileceksiniz. Geçmiş yıllarda mektup arkadaşlarımız vardı. Onlar ile yazışmalar yapardık. Onun için konuşma değil yazı yazma ingilizcem daha iyidir. Oysa online konuşma imkanım olsaydı. Çok daha dengeli bir ingilizceye sahip olurdum.

Bulduğunuz kurs deneme sınavları ile ingilizce seviyenizi belirlemeli… Çünkü doğru seviyeden başlamaz iseniz. Girdiğiniz tüm derslerde sıklabilir. İngilizce kursunu bırakabilirsiniz.

Kaliteli bir ingilizce öğrenmeniz için doğru kursu seçin.

* İngilizce konuşabiliyor musun?

bulent vural 250x250 - Do You Speak English ?

Yazar hakkında

Bülent Vural
Kule Canbazı Editörü

Bunu Okuyun!

sporda futbolun yeri ingilizce ogrenmekle anlasilir kulecanbazi com 660x330 310x165 - Sporda Futbolun Yeri İngilizce Öğrenmekle Anlaşılır

Sporda Futbolun Yeri İngilizce Öğrenmekle Anlaşılır

Futbol günümüzün en popüler spor kategorisi olmaktadır.

dunyayi turkce gorun 660x330 310x165 - Dünyayı Türkçe Görün

Dünyayı Türkçe Görün

Google Çeviri uygulaması ile artık yazılı metinler cep telefonu ekranında anında Türkçe olarak görüntülenebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir