burger fiyatlari 25 tl ile 43 tl arasinda degisiyor kulecanbazi com 660x330 - Burger Fiyatları 2,5 TL ile 43 TL Arasında Değişiyor
Burger Fiyatları 2,5 TL ile 43 TL Arasında Değişiyor

Burger Fiyatları 2,5 TL ile 43 TL Arasında Değişiyor

Türkiye’de 1960’ların başında tanınmaya başlanan burger lezzeti, bugün hayatımızın vazgeçilmezi. Gurme burgercilerin özgün tariflerinden büfelerin vazgeçilmez lezzetlerine, Yemeksepeti restoranlarının menülerinde farklı sos, peynir, ekmek, et, boyut ve malzemeleri ile toplam burger çeşidi 7.500’ü geçiyor. Fiyatları 2,5 TL ile 43 TL gibi geniş bir aralıkta değişen burger, bu özelliğiyle herkese hitap edebilen bir fenomen olduğunu da kanıtlıyor.

Bir günde yenen burgerler en yüksek binayı ikiye katlar
Yemeksepeti’nde bir günde kullanıcılarının yediği burgerleri üst üste koyduğumuzda, dünyanın en yüksek binası olan Dubai’deki 828 metrelik Burç Halife’yi iki kez inşa edecek yüksekliğe erişiyor. Tüm bu siparişlerin 5’te 1’i tavuklu bir burger tarifi iken, cheeseburger’in oranı ise yüzde 12 olarak izleniyor.

Kadınlar çocuk menüsüne tıklıyor
Burger aşkı kadın erkek dinlemiyor. Yemeksepeti üzerinden verilen burger siparişlerinin yüzde 55’ini erkekler, yüzde 45’ini ise kadınlar veriyor. Asıl ayrım ise burger çeşitlerinde gözleniyor. Örneğin, ıslak burger siparişlerinin yüzde 75’ini ve iki ya da üç köfteli büyük boy burgerlerin yüzde 72’sini erkekler söylüyor. Çocuk menüsü ve mini burger seçeneklerinin ise yüzde 89’unu kadınlar sipariş ediyor. Tavuk burger siparişlerinin yüzde 62’si de yine kadınlardan geliyor.

İstanbullu tarif: Islak hamburger
Türkiye’ye özgü, İstanbul’dan çıkma bir tarif olan ıslak hamburgerin ise istatistiklerde ayrı bir yeri var. Örneğin, Yemeksepeti’ndeki gelmiş geçmiş en büyük burger siparişinde, bir seferde 99 ıslak hamburger söylenmiş. Öte yandan, diğer tüm çeşitler günün her saati tercih edilirken, ıslak hamburgerlerin yarısı gece 23.00-05.00 saatleri arasında yeniyor.

Ayranla da iyi gidiyor
Burger sipariş edenlerin içecek tercihlerine bakıldığında, gazlı içecek çeşitlerinin yüzde 53 ile açık ara birinci olduğu görülüyor. Bununla birlikte ayran da yüzde 31 gibi ilgi çekici bir oranla ikinci sıraya yerleşiyor. Buzlu çay ve soda gibi seçenekler ise, yüzde 5’i geçemeyen oranlarıyla geri planda kalıyor.

Patatese doyamayanlar kulübü
Burger siparişlerinin yüzde 50’si menü olarak veriliyor. Bir de menülerdeki patateslere doyamayanlar var. Menü sipariş edenlerin yüzde 10’a yakını yanında ek patates sipariş ediyor. Bir diğer yüzde 10 ise, menüsüne ek soğan halkası istiyor.

Bunu Okuyun!

yemeksepeti suc ve ceza projesine iki altin effie birden kulecanbazi com 660x330 310x165 - Yemeksepeti Suç ve Ceza Projesine İki Altın Effie Birden

Yemeksepeti Suç ve Ceza Projesine İki Altın Effie Birden

Tüm dünyada en prestijli reklamcılık yarışmaları arasında gösterilen Effie Ödülleri Türkiye’deki sahiplerini buldu.

yemeksepeti delivery hero tarafindan satin alindi 660x330 310x165 - Yemeksepeti, Delivery Hero Tarafından Satın Alındı

Yemeksepeti, Delivery Hero Tarafından Satın Alındı

Türkiye’nin en büyük internet sitelerinden Yemeksepeti,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir