Ana Sayfa / Yaşam / Sağlık / Ananasın Faydaları
ananasin faydalari 660x330 660x330 - Ananasın Faydaları
Ananasın Faydaları

Ananasın Faydaları

Tropikal bir meyve olan ananasın faydaları saymakla bitmiyor.Son yıllarda pazarlarda bile görmeye başladığımız ananas doğal bir şifa kaynağı. İşte, ananasın faydaları ;

Ananas, bol B vitamini içeren bir meyvedir. B vitamini stres, panik atak gibi pek çok rahatsızlıkta önemli bir vitamindir. B vitamini eksikliği yüzünden yaşadığımız bu hastalıkların yanı sıra bağışıklık sistemi için de gereklidir. Ananas yapısında bol B vitamini bulundurduğundan, bu hastalıklara karşı koruyucudur.

Ananas içinde bulunan protein mayası, yemeklerde tükettiğimiz proteinlerin yani etlerin sindirilmesini sağlar. Bağırsak ve mide için çok fayda sağlayarak bu bölge kanserlerine karşı koruyucudur.  Ananas kan dolaşımını dengeye sokar. Böylece, tansiyon ve kandaki yağ oranlarını düşürür. Vücutta yağ birikimine engel olur bu nedenle ilerleyen yaşlarda ve diyetlerde tavsiye edilir.

Soğuk algınlığı ve gripte ananas suyu içmek, nefes borusu enfeksiyonları ile ateşin düşmesine yardımcı olur.  Ananas suyu içinde bulunan protein mayası, bol minerali sayesinde çok eski dönemlerde ateş ve grip tedavisinde kullanılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir