Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Yağmurlu
İstanbul
13°C
Yağmurlu
Cts 19°C
Paz 20°C
Pts 21°C
Sal 23°C

Aİ İlaç Mağdurları Basın Açıklamasında Bulundu

Aİ İlaç Mağdurları Basın Açıklamasında Bulundu

Abdi İbrahim İlaç (Aİ) firmasından tazminatsız çıkarılarak mağdur olan Tıbbi Satış Mümessilleri 11.12.2013 tarihi itibariyle bir basın açıklamasında bulundular.

Yapılan basın açıklamasında Aİ İlaç mağdurları ; Bizler ”gücünü insana verdiği DEĞER ile ifade eden Abdi İbrahim” bünyesinden tazminatsız ve mesnetsiz iddialarla, DEĞERSİZCE işten çıkarılan onurlu insanlarız.

Haklarımız ve onurumuz için buradayız.
Sağlık Bakanlığı tarafından 26.08.2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ”Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik” kapsamında ve yine ”Abdi İbrahim İlaç Saha Yönetmeliği” kapsamında çalışan biz Tıbbi Tanıtım Temsilcileri olarak görev tanımımız ”İLAÇ TANITIMI” konusunda herhangi bir itilaf bulunmamaktadır.

Yasalarımız gereği; Görevi sadece ”İLAÇ TANITIMI” olan ve hiç bir suretle satış olmayan Biz çalışanların, Depo – IMS arasındaki ”SATIŞ FARKLARI” gerekçesi ile; Bölge Müdürlerimizin ise ”İş Takiplerini Yerine Getirmedikleri” gerekçesi ile hukuki bir dayanak olmaksın, Abdi İbrahim İlaç tarafından sözleşmeleri tek taraflı ve tazminatsız feshedilmiştir. Ve üzerimize medyada da konu edilen yüz kızartıcı suç paftası eklenmiştir.

Tazminatsız, haksız ve keyfi işten çıkarılan bizlerin büyük çoğunluğu, 15-20 yıl Abdi İbrahim’e hizmet etmiş çalışanlarız. Abdi İbrahim İlaç sahibi Nezih Barut’un varlığıyla övündüğü Üretim ve AR-GE Tesislerinde, Basına Konu Olmuş Ünlü Tablolarında ve Boğazdaki Yalısında, hatta görmüş olduğunuz Abdi İbrahim Tower’ın her bir tuğlasında ve en önemlisi Son 10 yılın Sektör 1.liğinde herbirimizin onurlu bir emeği ve tertemiz bir alın teri vardır.

Abdi İbrahim İlaç sahibi Nezih Barut ”13.11.2013” tarihinde Milliyet Gazetesi’ndeki demecinde ”Türkiye ‘de ilaç hammaddesinin kalitesinin düşmesinin problemli ilaçları artırdığını ve karlılığın düşmesiyle de İŞTEN ÇIKARMALARIN başlaması sonucunu doğurduğunu” açıkça ifade etmiştir.

Akabinde şirket bünyesindeki avukatlarıyla yine hukuka aykırı bir şekilde sorguladığı 400’e yakın çalışanı, ”15.11.2013” tarihinden başlamak üzere birer hafta arayla, yukarıdaki açıklama doğrultusunda, tamamen KARLILIK HIRSI ile haksız ve tazminatsız olarak işten çıkarmıştır.

Görüldüğü üzere İnsan Sağlığına Hizmet eden Abdi İbrahim İlaç, ilaca ve insana tamamen karlılık unsuru META olarak bakmaktadır. Çalışanlarına uyguladığı satış baskısı ve ağır stres yükü ile sağlıksız bir şekilde bugünlere gelmiştir.Elde edilen tüm başarılarda BEN, tüm başarısızlıklarda SEN felsefesini benimsemiş, çalışanına verdiği değeri işsizlik-kölelik-geleceksizlik olarak pekiştirmiştir.

Şimdi biz kendisine kamuoyuna açıklamasını istediğimiz sorularımız olacaktır.
[checklist]

 • Uzun yıllar çalışıp da bizim bile geçen gün basında yaptığı açıklamalardan öğrendiğimiz merdiven altı depolar hangileridir.(Firmalar ilaç verdiği büyük depolarla teminat alarak antlaşmalar yaparlar ve bu antlaşma yapılandepolardan eczaneye mal gider ve bunu üzerinden IMS veri datası alır bunuda parayla firmalara satar)
 • 7 Yıl İlaç Sanayi birinciliğnle övünürken IMS ve DEPO ÇIKIŞLARINDA farklılık var mıydı bu rakamları kamuoyuna açıklar mısınız.Biz mahkeme sürecinde bunları açıklatacağız.
 • Ticaret müdürü titriyle çalıştırdığın şahsın görevi nedir bunu kamuoyu ile paylaşmanı istiyoruz…
 • Bu kişi her ay depo ve IMS datalarını karşılaştırırken nasıl mutabık kaldı sordunuz mu yoksa birinciliğinizle övündünüz mü?

[/checklist]

İşte 100 yıllık Abdi İbrahim Tarihi budur!
[checklist]

 • Bizler İçin Tazminatsız İşten Çıkarılmak ;
 • Akşam eve gittiğinizde eşinize ve çocuklarınıza açıklama yapamamaktır.
 • Kelimelerin boğazınıza düğümlenmesidir.
 • Ailenize hiç birşey verememektir.
 • Gençliğinizi verdiğiniz yerden yıllarınızın çalınmasıdır.
 • Yaptığınız herşeyin ve tüm emeğinizin hiç edilmesidir.
 • Tazminatsız işten atılmak İNSANLIK DIŞI BİR UYGULAMADIR!

[/checklist]

Bu bağlamda İlahi Adalete ve Yüce Türk Adaletine güvenimiz tamdır.
Sevgili Nezih Barut bunca emeğimize karşılık gençliğimizi, yıllarımızı, geleceğimizi aldın ama alamadığın tek şey olan KALBİMİZDEN, cüzdanımızın değil vicdanımızın sesiyle, bu gün itibariyle seni ÇIKARIYORUZ. TAZMİNAT olarak hakettiğin şey ise onurla taşıdığımız KRAVATLAR ve ÇANTALARımız.

Bu süreç içerisinde desteklerini esirgemeyen Değerli Doktor-Eczacı Dostlarımıza yine desteklerini esirgemeyen Meslektaşlarımıza, çalışanlarına haklarını verip ellerini sıkan diğer Sektör Temsilcilerine teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla

ABDİ İBRAHİM İLAÇ MAĞDURLARI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.