Ana Sayfa / Kültür Sanat / Kitap / Tuzlu Kahve, Çiftetelli, Gerdek
aykut bora betul bora tuzlu kahve ciftetelli gerdek 660x330 - Tuzlu Kahve, Çiftetelli, Gerdek
Aykut Bora - Betül Bora

Tuzlu Kahve, Çiftetelli, Gerdek

Tuzlu Kahve, Çiftetelli, Gerdek
Tuzlu Kahve, Çiftetelli, Gerdek

Evlilik güzel de, “evlilik öncesi” trajikomik bir kaosa dönüşebiliyor. Tarafların birbirini yakından tanıyıp falsolarını bir kenara not ettiği bu süreç, birçok fikir ayrılığına da gebe olabiliyor. Müstakbel eşlerin en çok çatıştığı ve birbirlerine en çok ihtiyaç duydukları bir zaman dilimi bu aynı zamanda.

Kültürel uyuşmazlıklar, bölgesel farklılıklar hatta gelinliğin etek boyu ve dekoltesi bile “kavga”lara yol açabiliyor. Ailelerin dâhil olmasıyla kimi zaman bu süreç çıkmaza girebiliyor; kimi zaman ise kolaylanıp daha keyifli bir hal alabiliyor.

Uzman Psikolojik Danışman Aykut Bora, Evlilik ve Aile Danışmanı Betül Bora ile birlikte, kendi nişan ve düğün deneyimlerinden ve danışanlarının yaşadığı sorunlardan yola çıkarak Tuzlu Kahve * Çiftetelli * Gerdek kitabı yazdı.

Tuzlu Kahve * Çiftetelli * Gerdek, bu süreçte tam bir can simidi gibi! Evlilik hazırlığında olan çiftlere psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyor… Epey bir zaman alan düğün hazırlıklarını, gelip çatan düğün gününü ve hemen akabinde yaşananları en az sorunla atlatmak ve evliliği bir eğlenceye dönüştürmek istiyorsanız bu keyifli kitabı mutlaka okuyun!

Aykut Bora - Betül Bora
Aykut Bora – Betül Bora

Uzman Psikolojik Danışman Aykut Bora kimdir?
Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamlayan yazar; yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nden almıştır. Aynı enstitüde doktora eğitimine devam etmektedir.

Evlilikte kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı, çocuklarda görülen ruhsal sorunlar, duygusal ilişkiler, yetişkin cinselliği ve cinsel sorunlarda psikolojik danışmanlık, yazarın mesleki ilgi ve uzmanlık alanlarını oluşturmaktadır.

Evlilik ve Aile Danışmanı Betül Bora kimdir?
Marmara Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu olan Betül Bora, instagram ve blog mecralarının tanınan yüzlerindendir. İstanbul Üniversitesi’nin yürüttüğü 450 saatlik Aile ve Evlilik Danışmanlığı eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

‘Tuzlu Kahve * Çiftetelli * Gerdek’  Teknik Özellikler
Yazarlar: Evlilik ve Aile Danışmanı Betül Bora, Uzman Psikolojik Danışman Aykut Bora
Yayınevi: Hayykitap – 313
Kategori: Mutlu Aile – 14
Türü: Psikoloji
Birinci baskı: Ağustos 2015
Sayfa sayısı: 95
Ebat: 13,5 x 19,5 cm
Fiyatı: 10 TL
ISBN: 978-605-9841-20-7
Barkod: 9786059841207

Bunu Okuyun!

tuzlu kahvenin hikayesini biliyor musunuz 660x330 310x165 - Tuzlu Kahve'nin Hikayesini Biliyor Musunuz?

Tuzlu Kahve’nin Hikayesini Biliyor Musunuz?

Geleneksel olarak kız isteyeme giden ailenin damat adayının kahvesine gelin adayı tarafından bir çay kaşığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir