Ana Sayfa / Tekno / Teknoloji / Yerinizi Belli Edin
yerinizi belli edin 660x330 660x330 - Yerinizi Belli Edin
Yerinizi Belli Edin

Yerinizi Belli Edin

Sosyal ağlarda ya da konum bildirmek üzere gelişmiş uygulamalarla her an arkadaşlarının ve sevdiklerinin nerede olduğunu ve ne yaptığını takip etmek mümkün.

Bu konuyle ilgili birçok olumsuz fikir ve yaklaşım olsa da, fiziki hayatta işleri kolaylaştıracak ya da daha keyifli etkinlikler yapmayı sağlayacak geniş seçenekler dünyası, bu sayede önüne seriliyor.

Trendlere yön ver
Foursquare ve Yelp gibi uygulamalar sadece “Check-in” yapacağın ve “Buradayım” dediğin uygulamalar değiller. Bu uygulamalar insanların bulunduğu mekanlarla ilgili düşüncelerini, dugularını ve orada çektikleri görselleri paylaştıkları, not verdikleri geniş bir mekan ve konum menüsü sunuyor. Gitmeyi düşündüğün bir yerle ilgili fikir sahibi olabilir, yemek istediğin bir yemeğe önceden karar verebilir, alternatifleri öğrenebilir ve belki de oraya gitmekten vazgeçebilirsin. Keza arkadaşların da ayak izlerini takip ederek keyifli vakit geçirebilir.

Lezzet kaşifi
Bu iki dev sosyal ağa ek olarak, konum üzerinden sayısız konuda tavsiyelerde bulunabilecek ve özellikle yabancısı olduğun bir yerde, tabiri caizse hayat kurtarabilecek birçok uygulama da mağazalarda mevcut. Songkick gibi bulunduğun bölgedeki konserleri ya da etkinlikleri otomatik olarak gönderen, hatta bunların biletlerini almaya da olanak sağlayanlar olduğu gibi, en yakındaki ücretsiz internet bağlantı noktalarını gösteren, dünyanın neresinde olursan ol, yerel lezzetler keşfetmenin önünü açanlar vb. birçok başarılı ve kullanımı kolay hizmete, uygulama mağazalarından ulaşabilrsin.

Tatsız sürprizlere son
Her ne kadar tavsiye üzerine gitsen de, mekanlarda tatsız sürprizlerle karşılaşma ihtimalin de mobil uygulamalar sayesinde düşüyor. Artık bir yere gitmeden, tatile çıkmadan önce bilgisayar başında saatler süren planlar yapmana ya da elinde bir haritayla ve notlarla gezmene de bu sayede gerek kalmıyor.

Bunu Okuyun!

foursquare deneyimi windows phone 8 1de 660x330 310x165 - Foursquare Deneyimi Windows Phone 8.1’de!

Foursquare Deneyimi Windows Phone 8.1’de!

Etrafınızdaki güzellikleri keşfetmeniz için mükemmel bir yol olan yeni Foursquare 19 Kasım 2014 itibariyle Windows …

sosyal paylasim platformu foursquare yenilendi 660x330 310x165 - Sosyal Paylaşım Platformu Foursquare Yenilendi

Sosyal Paylaşım Platformu Foursquare Yenilendi

55 milyonu aşkın kullanıcıya sahip sosyal paylaşım platformu Foursquare yenilendi. Foursquare ile kendi zevkinize uygun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir