Ana Sayfa / Haber Canbazı / Magazin / Ünlü Caz Trompetçisi Chris Botti İzleyenleri Mest Etti
unlu caz trompetcisi chris botti izleyenleri mest etti 660x330 - Ünlü Caz Trompetçisi Chris Botti İzleyenleri Mest Etti
Ünlü Caz Trompetçisi Chris Botti

Ünlü Caz Trompetçisi Chris Botti İzleyenleri Mest Etti

Çok genç yaşta Frank Sinatra ve Buddy Rich gibi isimlerin sahne grubunda yer alan Chris Botti, 16 Ocak tarihinde Zorlu PSM’de hayranlarıyla buluştu. ERDODER Derneği üyeleri de prematüre çocuklar için bu konserde bir araya geldi.

ERDODER, üyelerinden toplanacak konser bilet gelirlerini derneğin Sinop’ta yaptıracağı yeni doğan ünitesinin yapımında kullanacak.

Chris Botti, Deborah’s Theme ile başlayan ve devamında da Concierto De Aranjuez, When I Fall in Love, Emmanuel ve Hallelujah gibi parçaları da playlistinde bulunan cazın ustası dinleyenleri mest etti.

Chris Botti Kimdir?
İtalyan kökeninin verdiği egzotikliği albümlerine yansıtmayı başaran bir sanatçı olmakla birlikte, “Grammy Avcısı” olarak da biliniyor.

Impressions isimli albümüyle 2013 yılında “En İyi Enstrümantal Pop” dalında Grammy kazanan, 2008 tarihli Italia’yla bir kez, 2010 tarihli Chris Botti in Boston’la ise farklı dallarda üç kez Grammy’ye aday gösterilen Amerikalı sanatçı, toplam 10 stüdyo albümü ve canlı performanslarının gücüyle hayran kitlesini her geçen gün artırmayı başarıyor.

Trompetle tanıştığı 9 yaşından itibaren caz müziğe karşı beslediği sevgiyi virtüözlükle birleştirmeyi başaran sanatçının görkemli isimlerle dolu bir özgeçmişi bulunuyor. Ünlü trompetçi, bugüne kadar; Frank Sinatra, Buddy Rich, Paul Simon, Aretha Franklin, Natalie Cole, Bette Midler, Joni Mitchell, Sting ve Natalie Merchant’ın da aralarında bulunduğu müzik tarihine damga vurmuş isimlerle aynı sahneyi paylaştı ve kayıtlar gerçekleştirdi.

Bunu Okuyun!

broadwayin yesil devi somestirde istanbulda shrek the musical zorlu psmde 660x330 310x165 - Broadway'in Yeşil Devi Sömestirde İstanbul'da! Shrek The Musical Zorlu PSM’de!

Broadway’in Yeşil Devi Sömestirde İstanbul’da! Shrek The Musical Zorlu PSM’de!

Kalbi de en az kendisi kadar dev olan Shrek’in beyaz perdeden Broadway’e taşınan öyküsü, Zorlu …

hugh jackman bu sabah turk kahvesiyle uyandim 660x330 310x165 - Hugh Jackman: "Bu Sabah Türk Kahvesiyle Uyandım"

Hugh Jackman: “Bu Sabah Türk Kahvesiyle Uyandım”

Hollywood’daki başarılarının yanı sıra Broadway’in de aranan yüzlerinden olan Hugh Jackman,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir