Ana Sayfa / Yazar Cafe / Tıbbi Mümessillerin Doktor Ziyaretinde Etkili Olması İçin 10 İpucu
Tıbbi Mümessillerin Doktor Ziyareti

Tıbbi Mümessillerin Doktor Ziyaretinde Etkili Olması İçin 10 İpucu

Tıbbi Mümessil olarak ziyaret ettiğiniz doktoru kısa sürede etkilemek ister misiniz? İşte sizlere doktor ziyaretinde etkili olmanız için 10  ipucu…

Bildiğiniz gibi ilk izlenim son izlenimdir. Eğer doktorların ziyaretine gittiğinizde ne giydiğinizi bilmelisiniz. [tooltip text="Tıbbi Mümessil" gravity="nw"]tıklayınız[/tooltip] olarak doktor size ve temsil ettiğiniz ürünlere ilgi gösterir, onun için işimize profesyonel bakmamız gerekir.

Eğer bir ürünü tanıtmak için yeterli zamanınız yoksa seçmiş olduğunuz iyi ve profesyonel görünümlü kıyafet sizin doktorları ikna ve onun kalbini kazanmak için yardımcı olacaktır.  Sizin kıyafetleriniz diğer sizi diğer mümesillerden ayıracak ve aynı zamanda kendinize güven içinde yardımcı olacaktır.

Tıbbi Mümessillere Profesyonel Kıyafetlerin Faydaları

  • Şirket ürünleri sadece sizi bir temsilci olarak gösterir. Kıyafetleriniz ise sizi diğer Tıbbi Mümessillerden farklı kılar.
  • Size daha iyi bir şekilde ürününüzü tanıtmak için yardımcı özgüven çok getirir.
  • Doktorlar her zaman ciddi profesyonel kişilerden ziyaret almaktan memnun olur.
Seyahat ediyorsanız Koyu renk bir gömlek giyin.
Çok seyahat eden bir Tıbbi Mümessil iseniz koyu renk gömlek kullanabilirsiniz. Eğer doktorunuzu sadece gömlek ile bir doktor karşısına çıkıyorsanız. Giymiş olduğunuz koyu renk gömlek  ile doktorunuzla ürün hakkında konuşmak özgüveninizi ve motivasyonunuzu artıracaktır. Yani düzgün ve temiz bir gömlek  olması iyi bir etki bırakacaktır.

Kravat İğnesi Kullanımına Önem Verin.
Eğer koyu renk gömlek giyiyor sonra bunun üzerine açık renk kravat kullanın ve kravat iğnesi ile sabitleyin. Kravatın orada burada dalgalanmasına izin vermeyin. Çeşitli kravat iğneleri size farklılık getirecektir.

Kışın Suit giyinebilirsiniz.
Bilginiz gibi kış sezonunda, takım elbise giymek gerekiyor.  Kış sezonunda koyu renk takım elbise tercih edebilirsiniz. Kışın takım elbise giymek ve doktorlar üzerinde büyük bir etki bırakacaktır.

Kullanıdığınız Takıları Sınırlayın
Lütfen, elinde bilezik ya da sarkan şeyler kullanmayın. Doktorlarınızın gözü kullandığınız takılara takılacağı için tanıtmakta olduğunuz ürünlere dikkat etmeyecek ve etkili olamayacaksınız.

Siyah Ayakkabılar
Doğru şekilde kullanıldığında siyah mükemmel bir renktir. Yani cilalı siyah ayakkabı kullanın.

Temiz ve bakımlı tırnaklar
Doktor kesinlikle elinizi görecek daha  ilk merhabanızda elinizi tokalaşmak için elinizi uzatacak ve gözlerinin içine bakacaksınız. Temiz ve bakımlı tırnaklarınız yoksa özgüveniniz sarsılabilir.

Saçlar
Sizin saç kesiminiz kişiliğinizi önemli bir şekilde yansıtır. Size yakışan basit bir saç kesimi iletişimde farklılık yaratacaktır.

Deri Kemer
Her zaman deri kemer kullanın. Giymiş olduğunuz gömlek ve pantolon ile uyumlu olması tercihiniz olmalıdır.

Çorap
Kıyafetlerize uygun bir çorap rengi seçmeniz sizi farklı kılacaktır.

Parfüm
Parfüm seçerken ve kullanırken dikkatli olmalısınız. Ziyaret ettiğiniz doktor parfüm sevmiyebilir.

Tıbbi Mümessil, kullanmış olduğu kıyafet ve aksesuarları dikkat seçmelidir. Doktoru etkileyeceğim diye seçmiş olduğu kıyafetler tanıtımını yaptığı ürünlerin önüne geçmemelidir.

Yazar hakkında

Bülent Vural

Kule Canbazı Editörü
www.bulentvural.com

Bunu Okuyun!

Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

15 Mart 2014 tarihinde kurulan Mümessil Dayanışma Derneği, meslektaşlarını tek çatı altında toplanmaya davet ediyor.

Türkiye’de Tıbbi Mümessil Sayısı…

Geçtiğimiz günlerde bir çok ilaç firmasına satış ve satış yönetimi danışmanlığı yapmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir