Ana Sayfa / Tekno / Teknoloji / Süper Kahramanlar Hangi Telefonları Kullanırdı?
super kahramanlar hangi telefonlari kullanirdi 660x330 660x330 - Süper Kahramanlar Hangi Telefonları Kullanırdı?
Süper Kahramanlar Hangi Telefonları Kullanırdı?

Süper Kahramanlar Hangi Telefonları Kullanırdı?

Her kahramanın bir yardımcıya ihtiyacı vardır. Modern teknolojiyle bu yardımcılar akıllı telefonlar olabilir…

X-Men serisinden Strom, doğa olaylarını kontrol edebilmesiyle biliniyor. Bu yüzden ona fırtınalar estirecek bir telefon gerekir. Böyle bir telefonun da en az çift çekirdekli bir işlemcisi olması gerektiği kadar, hoparlörlerinin de yeri göğü inleten cinsten olması gerekir.

X-Men serisinden Cyclops ise gözlerini saçyığı kırmızı lazerle silah olarak kullanabilen bir kahraman. Örneğin Nvidia Tegra 3 işlemcili bir telefon da Cyclops için uygun olabilir. Çünkü bu işlemcide 4+1 çekirdek bulunuyor. Yüksek işlem gücü gerektiren uygulamalr çalışmıyorken, sadce bir çekirdek üzerinde çalışıp güç tasarrufu yapıyor. Bu tarz uygulamalar çalıştırınca da dört çekirdeğin tam gücünü kullanıyor. Tıpkı Cyclops’un normalde kapalı gözlüğünü savaş halindeyken açıp düşmaları yok etmesi gibi.

Süpermen’in beğenisini kazanacak telefonun da en az Süpermen kadar güçlü nir telefon olması beklenir. Kurşundan hızlı, bir lokomotiften daha güçlü ve kocaman 1080p video yığınlarının üstünden bir çırpıda atlayabilecek güçte… İyi kameraya sahip bir akıllı telefon, Süpermen’in kartal kadar keskin gözlerine tam uyum sağlardı. Ayrıca uzun bir pil ömrüde Clark Kent gibi mütevazi görünüp iş başa düşünce tüm gücünü sergilemekten geri kalmaz. Süpermen kendisi kadar dayanıklı bir telefona ihtiyaç duyacağından, Gorilla Glass adlı özel bir malzemeyle çizilmelere karşı dayanaklı bir ekrana sahip, dış malzemesi darbelere karşı dayanıklı bir akıllı telefon kullanmak isteyecektir.

Marvel evreninden Mystique’in telefonu ise mutlaka birçok işi bir arada yapabilen bir telefon olmalı. Zira Mystique gördüğü her kişinin kılığına girebilen bir karakter. Bu sebeple istediğinizde bir MP3 çalar, istediğinizde bir fotoğraf makinası, istediğinizde ofis işlerini yapabilen, mola verdiğinizde de oyun oynayıp video seyredebileceğiniz bir telefon tam Mystique’e uygun olacaktır.

Haber Kaynağı: Turkcell Hayat

Bunu Okuyun!

super kahraman figurlerinin siradisi yasami 660x330 310x165 - Süper Kahraman Figürlerinin Sıradışı Yaşamı

Süper Kahraman Figürlerinin Sıradışı Yaşamı

Fotoğraf Sanatçısı Edy Hrjoe, süper kahraman figürlerinin sadece çocuklar için olmadığını kanıtlamak için bir proje …

dikkat telefon dolandiricilari sizi kandirmasin 660x330 310x165 - Dikkat Telefon Dolandırıcıları Sizi Kandırmasın!

Dikkat Telefon Dolandırıcıları Sizi Kandırmasın!

Her gün bültenlerde, telefonda dolandırılan kişilerle ilgili haberler izliyoruz, dolandırılanlara çok üzülüyoruz, insanların yıllarca yemeyip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir