Ana Sayfa / Yaşam / Güzellik / Parfüm Kullanma Rehberi
parfum kullanma rehberi 660x330 660x330 - Parfüm Kullanma Rehberi
Parfüm Kullanma Rehberi

Parfüm Kullanma Rehberi

Parfüm kullanırken nelere dikkat edeceğinizi, etkisini ve kalıcılığını nasıl artıracağınızı,cilt tipinize göre parfümleri ne miktarda kullanacağınızı biliyor musunuz?

Temiz tene uygulayın
Parfümün güzel kokması için kullanılan bölgenin temiz olması gerekiyor. Etkileyici ve güzel bir kokunun ilk şartı temiz bir ten. Özellikle banyodan sonra sürülen parfüm çok daha kalıcı oluyor. Çünkü ciltteki gözenekler banyodan sonra açılıyor ve kokuyu daha iyi emiyor. Ayrıca banyo esnasında parfümün yan ürünlerini kullanmak, kokunun kalıcılığını arttırmaya yardımcı oluyor.

Güzel kokmak için parfümü doğru yere sıkın
Parfümün kalıcılığını arttırmak ve uzun süre güzel kokmak için bedeninizdeki doğru yerleri tespit etmek gerekiyor.  Nabzın attığı yerler parfümün kalıcılığını ve güzel kokuyu destekleyen en iyi yerlerdir. Bilekler, boyun, göğüs arası, kulak arkası ve diz araları daha sıcak ve nemli bölgeler olduğu için parfüm bu bölgelerde kullanılmalı. Buralara sıkılan parfümler daha iyi yayılarak uzun süren kalıcılık sağlanıyor.

Doğru parfüm seçerken cilt tipinize dikkat edin
Doğru parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de cilt tipi. Cilt tipi parfümün kalıcılığını etkiliyor.  Cilt tipinizi belirledikten sonra işiniz daha kolay bir hale geliyor.  Parfümü daha uzun süre saklayan yağlı cilt tipine sahip olanlar bu konuda oldukça şanslılar.  Ancak kuru bir cilt yapısına sahip olanlar için durum birazcık farklı. Uzmanlar kuru ciltte parfümün kalıcı olmadığını ifade ediyor. Bu yüzden kuru cilde sahip olanların parfümü biraz daha fazla sürmelerini öneriyor.

Her beğendiğiniz koku size yakışmaz
Doğru parfüm seçimi yaparken en önemli kokuyu beğenmeniz değil bedeninizde nasıl koktuğudur. Modada olduğu gibi parfümde de en güzel parfüm kendine yakışanı bulmaktan geçiyor. Uzmanlar beğendiğiniz bir parfümü denemeden karar vermemenizi öneriyor. Parfümler kokularını, cilt kokusuyla birleşerek gösterirler. Bu yüzden kendi teninizde denemeden parfüm seçmek kimi zaman hayal kırıklığı yaratabiliyor.

Üçten daha fazla koku denemeyin
Kendi parfümünüze karar verirken öncelikle bileğinizi iç tarafına bir parça sıkın ve üstünden 10 dakika geçmesini bekleyin. Bu sürede alkol buharlaşır ve vücudun kimyasıyla uyumu tamamlanarak gerçek etkisi ortaya çıkıyor. Bu yöntemle en fazla 3 kokuya bakın. Daha fazlası koku duyunuzun geçici süreyle etkisizleşmesine sebep olur. Kokuları birbirine karıştırmak istemiyorsanız kokular arasında kahve koklayın. Kahve kokusu parfüm kokularını nötrleyerek koku alma duyularınızın açılmasına sağlar.

Parfümlerinizi buzdolabında saklayın
Parfümlerin saklanma koşulları ömürlerini uzatıyor. Parfümleri karanlık, kapalı ve serin ortamlarda saklamak en iyisi yöntem. Uzmanlar kapağı kapalı olarak buzdolabında saklanan parfümlerin ömrünün uzadığını ifade ediyor.

Bunu Okuyun!

tibbi mumessillerin doktor ziyaretinde etkili olmasi icin 10 ipucu 660x330 310x165 - Tıbbi Mümessillerin Doktor Ziyaretinde Etkili Olması İçin 10 İpucu

Tıbbi Mümessillerin Doktor Ziyaretinde Etkili Olması İçin 10 İpucu

Tıbbi Mümessil olarak ziyaret ettiğiniz doktoru kısa sürede etkilemek ister misiniz? İşte sizlere doktor ziyaretinde …

kisin kullanabilecegimiz 5 parfum 660x330 310x165 - Kışın Kullanabileceğimiz 5 Parfüm

Kışın Kullanabileceğimiz 5 Parfüm

Kışın hangi parfümü kullanmalıyız? Kışın hangi parfümler etkilerini daha fazla gösterir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir