Ana Sayfa / Yaşam / Seyahat / Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yer
galapagos adalari 14 takim adadan olusuyor 660x330 660x330 - Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yer
Galapagos Adaları

Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yer

Geçtiğimiz günlerde International Business Times (IBTimes)  ölmeden önce görülmesi gereken 50 yer başlıklı bir araştırmaya imza attı. Bu çalışmanın sonucunda dünya üzerinde saklı olan cennetler de bir bir ortaya çıktı. Listenin ilk sıralarında Ekvador ülkesine bağlı olan Galapagos Adaları yer alıyor.

Turkuaz mavisi denizi, bembeyaz ince kum tanelerinden oluşan kumsalı ve doğal hayatın parçası olan birbirinden farklı canlı çeşidiyle insana cenneti sunan bir ada topluluğu burası… 14 takımadadan oluşan bu gizli cennet siluetinde, fok balıklarından, rengârenk iguanalara, flamingolardan, pelikanlara, cıvıl cıvıl binlerce kuş türünden, minik ayaklı paytak penguenlere kadar birçok canlı hayat buluyor.

 

Doğa ile İç içe Olmak
Doğa ile İç içe Olmak

Google ile 360 Derece Gezilebiliyor
Galapagos Adaları: Isabela, Santa Cruz, San Salvador, Fernandina, San Cristôbal, Santa Maria, Marchena, Espanola, Pinta, Santa Fe, Genovesa, Pinzon, Darwin ve Wolf adasından oluşuyor

Birçok canlı çeşidinin yaşadığı Galapagos Adaları, insanlık tarihine de tanıklık etmiş bir cennet… Ünlü bilim adamı Darwin’in 1835 yılında bu takımadaları ziyareti, evrim çalışmalarının esin kaynağını oluşturuyor.

Darwin’in adaları ziyaretinin 178. yıldönümü sebebiyle Google da Galapagos Adaları’nda bir çalışma yaptı. Galapagos Adaları, Google’ın Street View uygulaması sayesinde, 360 derece yüksek kaliteli görüntülerle gezilebiliyor.

Görüntüleriyle dahi insanda heyecan ve merak duygusu uyandıran doğa harikası Galapagos Adaları, huzur bulmak isteyenleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir