Ana Sayfa / Tekno / Uygulama - Apps / MAPS.ME Haritaları Artık Tamamen Ücretsiz
maps me haritalari artik tamamen ucretsiz 660x330 660x330 - MAPS.ME Haritaları Artık Tamamen Ücretsiz
MAPS.ME Haritaları

MAPS.ME Haritaları Artık Tamamen Ücretsiz

Ödüllü harita ve navigasyon uygulaması MAPS.ME tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. MAPS.ME ayrıca 2015 yılı içinde açık kaynak kodlu olacak.

MAPS.ME Pro olarak bilinen ücretli harita uygulaması popüler mobil platformları için ücretsiz hale geldi. MAPS.ME uygulaması detaylı çevrimdışı haritalar, rota bilgisi ve çevrimdışı arama özelliklerini barındırıyor. Google Play Store’da 2014’ün en iyi uygulamaları listesinde yer alan MAPS.ME, 2015 yılı içinde açık kaynağa da geçiş yapacak. Mail.Ru Group bünyesinde yer alan MAPS.ME, açık kaynağa geçişiyle birlikte OpenStreetMap oluşumununun da içinde yer alacak.

2011 yılında OpenStreetMap projesi üzerine geliştirilen MAPS.ME sahip olduğu detaylı veritabanı ve görülmemiş çevrimdışı özellikleri ile kısa sürede çok sayıda kullanıcının ilgisini çekmişti. Gelişmiş veri sıkıştırma özellikleri sayesinde mobil veri paketlerinin tükenmesinin önüne geçen MAPS.ME’de haritaları indirip çevrimdışı olarak da kullanmak mümkün. Hızlı ve net bir şekilde görülebilen haritalar mobil cihazlarda da çok az yer kaplıyor.

Yerel Veriler ile En Doğru Harita
OpenStreet Map kullanıcıların ekledikleri verilerle şekilleniyor. Kullanıcılar haritaları düzenleyebilir, şehir, yol ve ilgi çekici yerler ekleyebiliyor. 1,8 milyon üyeye sahip dünya çapındaki kitle MAPS.ME veri tabanını sürekli güncelliyor. Bu çalışma modeli sayesinde çok detaylı haritalar ortaya çıkıyor.

OpenStreetMap’in ardında yatan fikir inanılmaz. MAPS.ME’nin başarısı, harita bilgilerinin ancak yerel kaynaklar kullanıldığında doğru olabileceğini gösteriyor.” şeklinde konuşan Mail.Ru Group CEO’su Dmitry Grishin, “MAPS.ME uygulamasını ücretsiz olarak herkesin kullanımına açmak global olarak tam doğru bir harita sisteminin geliştirilmesinde kritik bir adım.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir