Ana Sayfa / Kültür Sanat / Etkinlik / ‘Kemanı Ağlatan Adam’ Farid Farjad, İstanbul’a Geliyor
kemani aglatan adam farid farjad istanbul a geliyor 660x330 660x330 - ‘Kemanı Ağlatan Adam’ Farid Farjad, İstanbul’a Geliyor
‘Kemanı Ağlatan Adam’ Farid Farjad

‘Kemanı Ağlatan Adam’ Farid Farjad, İstanbul’a Geliyor

Farid Farjad, Avea Sıradışı Müzik Konserleri kapsamında 28 Şubat’ta hayranlarıyla buluşuyor. Farjad, Türkiye’yi ve Türk insanını çok sevdiğini ifade ederek;”Eğer bir gün bu dünyadan gidersem, burada gömülmek istiyorum. Kendimi bu topraklara, coğrafyaya daha yakın hissediyorum“ diyor.

Ayrılık, Ağlayan Keman, Sarı Gelin, Şimdi Sana Dönmek Var Sevgili gibi eserleri ile Türk dinleyicilerine konserlerinde unutulmaz anlar yaşatan Farjad bu eserler ile hasret giderdiğini ifade ediyor.

Hayattaki duruşunda sevgi ve saygıya çok önem verdiğini dile getiren Farjad, bunları da Türkiye’de bulduğunu belirterek, “Sadece kemanıma değil, bana da değer veren ve beni ben olduğum için seven insanları burada tanıdım” dedi.

Farid Farjad Kimdir?
8 yaşından beri keman çalan Farid Farjad, 1966 yılında Tahran Müzik Konservatuarı’nda klasik müzik üzerine yüksek lisans yaptı. Daha sonra Tahran Senfoni Orkestrası’nda önemli görevler alan Farjad, Fars halk müziğinde çok derin bir birikime sahip oldu ve keman ile Klasik Batı Müziği üzerinde de çalışmalarda bulundu. Dünyada Kemanı ağlatan adam olarak tanınan Farid Farjad’ın Klasik Batı Müziği üzerindeki çalışmaları, Fars müziğinin gelişiminde büyük öneme sahip. Şu anda dünya üzerindeki en iyi keman virtüözlerinden biri olan Farid Farjad, “An Roozha I”, “An Roozha II”, “An Roozha III”, “An Roozha IV”, “An Roozha V” olmak üzere beş albümlük bir albüm serisi yayımladı. Sanatçının eserleri ayrıca, “Golha Orkestrası” adlı kolektif bir albümde de yer aldı.

Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri 5.Yıl Farid Farjad
28 Şubat 2014 20:30
İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu, İstanbul


Daha Büyük Görüntüle

Bunu Okuyun!

kenan dogulunun avrupa turnesi programi belli oldu kulecanbazi com 660x330 310x165 - Kenan Doğulu’nun Avrupa Turnesi Programı Belli Oldu

Kenan Doğulu’nun Avrupa Turnesi Programı Belli Oldu

Kenan Doğulu “2016 Aşk ile Yap Avrupa Turu” kapsamında tüm Avrupa’yı dolaşarak sevenleriyle buluşacak.

duydum ki unutmamislar kulecanbazi com 660x330 310x165 - Duydum ki Unutmamışlar...

Duydum ki Unutmamışlar…

Geçen günlerde Fox Tv‘de sabah haber programı İsmail Küçükkaya‘nın sunduğu Çalar Saat‘i izliyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir