Ana Sayfa / Denizli / Kebap Kokoreç Denizli’de Yenir
Kebap Kokoreç Denizli'de Yenir

Kebap Kokoreç Denizli’de Yenir

Türkiye’de ilk ve tek Kebap Kokoreç’nin Denizli’de olduğunu biliyor musunuz?

Yıl 2009 Türkiye artık bir Avrupa Birliği üyesidir. Yani kokoreç yasaktır. İşte o zamanlarda şarkıcı Mirkelam bir şarkı yapar. “Kokoreç” isimli şarkı güdem olmuş ve hit olmuştu.

Sokak lezzetlerinden biri olan kokoreç, özellikle sakatat sevenler için dayanılmaz lezzetlerden biri… Seyyar arabalarda satıldığı gibi lüks restorantların menülerine bile girdi.

Geçtiğimiz yıl “Alsancak Midpoint’te Bumerang Deneyim Günleri Etkinliği” yazımızda 7. Restoran Haftası’nda birbirinden lezzetli şaraplar eşliğinde tattığımız sokak lezzetlerinden bahsetmiştim. Balık kokoreçi bile çoğu balık restorant menülerinde yer veriyor.

Köfteci Fahri Usta

Kebap Kokoreç’in Nasıl Doğdu

1982 yılında İzmir Asfaltında seyyar bir Kokoreç ustası olarak başlayan Köfteci Fahri Kara, Bayramyeri Kebapçılar Caddesine taşınmasıyla Kebap Kokoreç doğuyor. Çevresinde Denizli’nin meşhur kebapçılarının olması dolayısıyla kokoreçlerini ekmek arasından ayrı olarak tabakta pide ile sunmaya başlıyor.

Kebap Kokoreç

Kokoreçi kendi sardığı için gönül rahatlığıyla servisini yapıyor. Müşterinin isteğine göre yine özel olarak hazırlatmış olduğu ekmekler içinde servis ediyor. Kokoreçi kömürde yaptığı için ayrı bir lezzetli olduğunu belirtmeliyim.

Köfteci Fahri Usta o kadar mehşur ki İstanbul, Antalya, İzmir’e özel siparişler hazırlıyor. Yaşından dolayı artık geceleri çalışmıyor. Denizli Bayramyeri 496 Sokakta mütevazi bir işletme olarak devam ediyor.  Kebap Kokoreç yemek için 08:30 – 19:30 arasında gitmeniz gerekir.

Yazar Hakkında

Denizli Gurme

Denizli’yi sizin için karış karış dolaşıyor…

Bunu Okuyun!

Aysun Döner İlk Kişisel Resim Sergisini Açtı

Denizli’de Resim Öğretmeni Aysun Döner, ilk kişisel sergisini Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açtı.

Denizli’de İftarlık Gazoz Coşkuyla Karşılandı

Türkiye’nin pek çok şehrinde sinemaseverlerle yan yana gelen İftarlık Gazoz ekibi, bu kez de Denizli’de

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir