Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / İşyerinde Aşk Başkadır
isyerinde ask baskadir 660x330 660x330 - İşyerinde Aşk Başkadır
İşyerinde Aşk Başkadır

İşyerinde Aşk Başkadır

Sevgiler Gününde yayınlanan anket sonuçları içinde en ilginç sonuçlara sahip veriler Yenibiris.com’un yapmış olduğu ankette gizliydi.

14 Şubat Sevgililer Günü sebebiyle Yenibiris.com, e-posta yoluyla hem çalışanlara hem işverenlere sevgililer hakkında düşüncelerini sordu. İşte o ilginç sonuçlar;

Anketleri yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Anketin sonucunda, yoğun çalışma ve sosyal hayata az zaman ayırma gibi gerekçeler dolayısıyla kişilerin ilişki seçimlerini en yakın ofis arkadaşlarından yaptığı ortaya çıktı. Bir başka sonuç ise, çalışanların yüzde 35’inin sevgilisi, aynı işyerinden… Yüzde 16’sı ise ofisten birisiyle aşk yaşamaya çalışıyor.

Şu anki sevgiliniz işyerinden mi? sorusuna verilen yanıtların oranı şöyle:

  • Evet: Yüzde 35
  • Hayır: Yüzde 41
  • Şimdilik hayır ama yakında olabilir: Yüzde 16
  • Sevgilim yok: Yüzde 8

Diğer çalışanlar rahatsız, işveren karışmıyor Ofiste aşk yaşayan çiftlerin duyguları bazen işe karışabiliyor. Bu da diğerlerini hatta işi etkileyebiliyor. Çalışanların yüzde 56’sı bazen ofis aşklarından rahatsızlık duyuyor. İşverenlerin yüzde 71’i ise bu tip ilişkilere karışmıyor. Çiftlerin aynı ofiste çalışmasından en çok rahatsızlık duyan sektörler gıda ile turizm-otelcilik iken en az rahatsızlık duyan sektörün perakendecilik-toptancılık olduğu ortaya çıkıyor.

Çiftlerin aynı işyerinde çalışmasından en çok rahatsızlık duyan sektörler şöyle sıralanıyor:

  • Gıda: Yüzde 9
  • Turizm-Otelcilik: Yüzde 8
  • Hizmet: Yüzde 6
  • Ağır Sanayi: Yüzde 5
  • Banka-Finans: Yüzde 5

Şirketinizde çalışanların birbiriyle sevgili olmasına ya da evlenmesine nasıl bakılıyor?” sorusuna verilen yanıtlar “Karışılmıyor” (yüzde 71,3), “Onaylanmıyor” (yüzde 17,5) ve “Onaylanmıyor-Evlilikler özel izne bağlı” (yüzde 11,2) olarak sıralandı.

Diğer çalışanlar sevgili olan çalışanlardan rahatsızlık duyuyor mu?” sorusuna ise katılımcılar “Hayır” (yüzde 44), “Bazen” (yüzde 32) ve “Evet” (yüzde 24) yanıtlarını verdi.

Ayrıldıklarında biz de üzülüyoruz” Farklı sektörlere yönelik yönetici ve çalışanların konuyla ilgili yorumları ise şöyle:

Yapı-İnşaat sektöründe bir yönetici: “Daha önce şirketimiz çalışanlarından iki arkadaşın birlikteliği evlilikle sonuçlandı. Bu durum bizi çok mutlu etti.

Tekstil sektöründe bir çalışan: “Haklarında dedikodular çıkınca iş performansları etkileniyor.

Çağrı merkezi sektöründen bir çalışan: “Birbirlerini çok sık görüyorlar. Ne demişler sıkı görüşme tez ayrılık getirir. Sonra biz de üzülüyoruz.

Üretim-İmalat sektöründen bir yönetici: “Şirketimizde ast-üst ilişkisi olan bir çift evlendi ancak boşanma sürecinde üst olan çalışana mobing yaptı ve zorla ayrılmasına neden oldu.

Bilişim sektöründen bir çalışan: “Sevgili olan çalışanların arasındaki çekim devamlı hissediliyor. Birbirlerine kur yapıyorlar ve rahatsız oluyorum.

Perakende-toptancılık sektörü çalışanı: “Sanırım bizim kurumdan sevgili bulamayan bir ben kaldım.

Petrol-Kimya sektöründe yönetici: “Herkes birbiriyle olabiliyor ama İK departmanından birinin şirketten biriyle olması yasak.

Gıda sektörü çalışanı: “Ben eşimle tanıştım evlendim. 6 yıldır bir gün bile ayrılmadık. Ne kadar iyiyse o kadar iyiyim.

Turizm-Otelcilik çalışanı: “IT Müdürü, güvenlik görevlisi ile birlikte ama kimseye belli etmemeye çalışıyorlar. Biz anlıyoruz tabi ki.”

Bunu Okuyun!

sevgililer gunu icin dev hizmet her iliskiye uygun birbirinden farkli hediye onerisi kulecanbazi com 660x330 310x165 - Sevgililer Günü İçin Dev Hizmet! Her İlişkiye Uygun Birbirinden Farklı Hediye Önerisi

Sevgililer Günü İçin Dev Hizmet! Her İlişkiye Uygun Birbirinden Farklı Hediye Önerisi

Evet, yine o malum tarih yaklaştı. Belki uzun zamandır evlisiniz, “Artık Sevgililer Günü mü kaldı …

garantiden sevgi dolu bonus kampanyasi kulecanbazi com 660x330 310x165 - Garanti’den Sevgi Dolu Bonus Kampanyası!

Garanti’den Sevgi Dolu Bonus Kampanyası!

Garanti Bankası, Şubat ayında Sevgililer Günü kampanyasıyla kredi kartı sahiplerine özel alışveriş imkânı sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir