Ana Sayfa / Kültür Sanat / Sinema / TV / Geleceği Gören Yönetmen Metin Erksan

Geleceği Gören Yönetmen Metin Erksan

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Özel Gösterim hakkı kazanmış ve büyük ilgi görmüş kısa metrajlı belgesel “Metin Erksan ile Son Söyleşi”  ilk defa www.kulecanbazi.com ‘da…

2009 yılında Görüntü Yönetmeni Cem Sertesen, ” Metin Erksan ile Son Söyleşi” adı altında bir röportaj gerçekleştirdi. Cem Sertesen ” Bu söyleşi benim için altın değerindedir. Çünkü görüntü yönetmeni babam Melih Sertesen’i kaybettiğimiz yıllarda teknoloji henüz cebe girmemişti. Bu yüzden ondan bana miras kalan bilgiler, anılar şu anda kafamın içinde ve sadece bu bilgileri ben paylaşabilirim.

Metin Erksan hoca ile yaptığım bu söyleşide, ondan aldığım değerli bilgileri olabildiğince çok kişiyle paylaşabileceğimin heyecanı vardı. Başta babam, Metin Erksan ve bütün üstadlara saygı selamımdır bu kısa belgesel.” diyor.

İşte O Altın Değerindeki Söyleşi;

Cem Sertesen Kimdir?
1956’da İstanbul’da doğdu. Mimarlık eğitimi aldı. Öğrencilik yıllarında, Türk sinemasının görüntü yönetmenlerinden babası Melih SERTESEN’e  bir çok filmde asistanlık yaptı. Henüz 17 yaşındayken “Alev” ve “Şahin” 35 mm. uzun metrajlı sinema filmlerinde kameramanlık yaptı.

Mimari ve sanayi fotoğrafçılığında kendini geliştirdi. 1992 yılından beri de özel televizyon kanallarında görüntü yönetmeni olarak çalışmaya başladı.

2000 yılından 2013 yılına kadar İstanbul NTV’de program bölümünün görüntü yönetmenliğini yapan, çeşitli eğitim kurumlarında “Kamera” ve “Işık” dersleri veren Cem SERTESEN 2013 Ekim ayından beri görüntü yönetmenliği görevini Star Televizyonu’nda devam ettirmektedir. Ayrıca Belgesel Kısa film çalışmaları da bulunmaktadır.

Bunu Okuyun!

hazirlanin antalyaya gidiyoruz kulecanbazi com 660x330 310x165 - Hazırlanın Antalya'ya Gidiyoruz?

Hazırlanın Antalya’ya Gidiyoruz?

Yaz ayları geldiğinde ister istemez tatil yapma isteği duyuyoruz.

akupunktur hekimleri 2 13 eylulde antalyada bulusuyorlar 660x330 310x165 - Akupunktur Hekimleri 2-13 Eylül'de Antalya'da Buluşuyorlar

Akupunktur Hekimleri 2-13 Eylül’de Antalya’da Buluşuyorlar

Akupunktur Hekimleri, 7. Geleneksel Martha Lucas Eğitimleri için 2-13 Eylül 2015 tarihlerinde Antalya’da buluşacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir