Ana Sayfa / Kültür Sanat / Sinema / TV / Fatih’in Fedaisi Kara Murat Vizyona Giriyor

Fatih’in Fedaisi Kara Murat Vizyona Giriyor

Kara Murat; yağız, güçlü ve genç bir akıncı beyidir. Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları arasında Sırbistan’da geçen savaşta tek başına Bizans askerlerinin arasına girip savaşın gidişatını değiştirebilecek bir savaşçıdır. Akıncılarla beraber Osmanlı sınırlarını koruyarak Bizans’ın dikkatını çeker.

Savaşta yaptıklarıyla ne kadar cesur ve korkusuz olduğunu gösteren Kara Murat, bundan sonra ülkesini, halkını, Osmanlı İmparatorluğu’nu ve ailesini korumak için elinden geleni yapacaktır.

Sultan Murat’ın kardeşi Orhan Çelebi’nin tek amacı ise tahta geçmektir. Fakat Sultan Murat’ın padişahlığı oğluna bırakmasıyla genç, cesur ve bir o kadar da inançlı olan Sultan Mehmet’in dönemi başlar. Sultan Mehmet’in güçsüz olduğunu düşünenler bu durumu fırsat bilirler ve hain planlar yaparlar.

“Fatih’in Fedaisi Kara Murat” Karakterleri
Kara Murat / Akıncı Beyi
Kara Murat cesur, yiğit ve zeki bir akıncı beyidir. Hünkar’ına ve milletine gönülden bağlıdır. Çocuk yaştan beri savaş alanlarında at koşturup dövüşen Kara Murat; yakın dövüşte, kılıç ve yay kullanmakta ustadır. Dostlarına karşı merhametli olduğu kadar düşmanlarına karşı da amansızdır. Önce yüreğine sonra bileğine güvenir. Lafını sakınmayan bir adam olarak bu özelligi başını bazen derde soksa da birçok konuda olduğu gibi Kara Murat doğru bildiğinden asla dönmez.

Fatih Sultan Mehmet / Osmanlı Padişahı
Şehzade Mehmet çok iyi bir eğitim almıştır, birkaç dil bilir ve mühendislikten anlar. Yaşına göre bilge bir insandır. Empati yeteneği yüksek ve insani ilişkileri mevkisinin önünde tutan Şehzade Mehmet, karizmatik yapısıyla geleceğin lideri olacağını hissettirir.

Talus / Bizans Başkomutanı
Talus; Mora Despotu Konstantin’in başkomutanı ve Prenses Tanya’nın kocasıdır. Tüm yaşamı savaş meydanlarında geçmiştir. Savaş alanlarındaki başarıları kulaktan kulağa yayılmıştır. Talus; Bizans halkına, inançlarına ve ideallerine yürekten bağlı bir askerdir. Konstantin’i sevmese de Bizans’a olan bu bağlılığı ikisini bir arada tutar.

Tanya / Bizans Prensesi
Tanya; Bizans Prensesi ve Komutan Talus’un karısıdır. Gözünü taht hırsı bürümüştür. Hedeflerinin önünde kim durursa dursun yıkmaktan çekinmeyecek, ne toplumu ne insanları ne de ailesini düşünecektir. Abisi Konstantin ile arasındaki ilişki her zaman kötü olmuştur. İkili arasındaki ilişki abi kardeşten çok iki düşman arasındaki ilişki gibidir.

Konstantin / Mora Despotu
Konstantin; Mora Despotu olarak bilinir. Çevresindeki herkesi kölesi, piyonu olarak görür. Amaçları için herkesle ittifak yapabilecek ve herkesi birbirine düşürebilecek bir politikacıdır. Amacı babasının yerine tahta geçmektir. Bu uğurda halkını, ulusları tereddüt etmeden harcar. Halkın gözünde kahraman olmayı ve Osmanlı’yı üzerine çekerek kurduğu düzenle yok etmeyi planlamaktadır.

Orhan Çelebi / Sultan Murat’ın Kardeşi
Sultan Murat’ın öz kardeşidir. Sultan Murat’ın ölüm döşeğinde olmasıyla Orhan Çelebi taht hırsı içine girer. Şehzade Mehmet’in güçsüz olduğunu düşünür onu hafife alır, Bizans Despotu Konstantin ile iş birliği yapmaya kalkar.

Bunu Okuyun!

16 ocak 2015 cuma vizyona giren filmler 660x330 310x165 - Vizyona Giren Filmler: 16 Ocak

Vizyona Giren Filmler: 16 Ocak

16 Ocak 2015’de 3’ü yerli film olmak üzere toplam 8 film vizyona çıkarıldı.

ece ajandasindan teknolojik defter 660x330 310x165 - Ece Ajandası'ndan Teknolojik Defter

Ece Ajandası’ndan Teknolojik Defter

Ece Ajandası, İsveçli defter markası Whitelines Link’in dijital platforma aktarılabilen defterlerini Türkiye’de satışa sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir