Ana Sayfa / Yazar Cafe / Facebook Yaşlısının Twitter’la İmtihanı
Facebook Yaşlısının Twitter'la İmtihanı

Facebook Yaşlısının Twitter’la İmtihanı

Gayet masumane, saf duygularla girmiştim Twitter’a. Yıllar önce hesap açmış olmama rağmen hiç alışamamış ve kullanmamıştım. Facebook’daki samimi ve düzeyli ortamın orada olmadığı hissine kapılmıştım. Ancak kitabımın reklamını daha hızlı yapabilmek için mecburen aktif olarak kullanmak durumunda kaldım.

İlk günler acemice ve hayretle beni takip edenlere şaşıyordum, faceebook’da 100 kişiyi eklemek aylar alırken, twitterda saatler içinde takibe alıyorlar bu da egomu şişim şişim şişiriyordu. Fakat o kadar yeni takibe rağmen takipçi sayım bir türlü artmıyordu. Efenim, meğer adettenmiş, takip edeni sen de takibe almazsan ki onlar buna (GT)  diyorlar, hemen takipten çıkartıyorlarmış (unf: unfollow).

Yaş ortalamasının 20’lerde gezdiği bir dünyada kendimi ilk kez 80 yaşında bilgisayar görmüş bir yaşlı gibi hissettim. Konuşmaları, hayata bakışları, argoları, enerjileri bir tuhaftı. Facebook’taki “Ah Bahar hanımcım size de mutlu günler, eşinize saygı, selamlar…”  muhabbetinin yerine “Günaydın sensin, la değişik!” ifadelerinin kodlarını çözmem birkaç günümü aldı.

Enteresan bir kibarlıkla “takip için teşekkürler” diye mesaj yapıp bir de takipten keyif alabileceğim yeni kişiler öneriyorlardı. Allahım ne iyi, ne kibar, ne düşünceli çocuklardı bunlar. Takipçi sayım az olunca, bu teyze yeni, yardımcı olalım falan diye düşünüyorlardı zahir…

Sonra uyandım ki önerdikleri hesaplar da zaten kendilerine aitmiş, takipçi arttırmak için yazıyorlarmış.

Takipçi sayım arttıkça mesajlar da şenlenmeye başladı. Bıcır bıcır, tıfıl tıfıl delikanlılardan “merhaba, naber fıstık?” mesajları yağıyordu. Bir ikisine “yapma etme yavrum evladım, insan annesi yaşında teyzelere böyle der mi?” diyecek oldum, “ben olgun kadınlardan hoşlanıyorum.” Cevabını aldım.

Hayır çocuğum evladım, ben oraya gelip senin bacaklarını kırmayı, tweet atan parmaklarını kulağından sokup, gözünden çıkarmasını bilirim de şiddete karşıyım. O bakımdan yani… Yoksa cevap veremeyeceğimden değil.

Tööbeler olsun çılgın bir dünya bu Twitter alemi… Eğer çok önemli bir sebebiniz yoksa bulaşmayın, bulaşanları uyarın kalp, romatizma, tansiyon, şeker ilaçlarını almadan girmesinler…

Yazar hakkında

Pınar Özen
Diş Hekimi – Yazar
F:PinarOzenRomanlari

Bunu Okuyun!

Bir Tanıtım Videosuna İhtiyacınız Mı Var?

İşletmenizi sosyal medya platformlarında en iyi şekilde tanıtmak mı istiyorsunuz?

Haberleri Sosyal Medyadan Takip Etmeyin!

Teröristler havaalanını, protesto gösterisini basıyor, sokakta kendini havaya uçuruyor, insanlar canlı yayında öldürülüyor.

Bir yorum

  1. Aynı duyguları paylaşıyorum. Twitter çok farklı bir ortam. Gençler çok hızlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir