Ana Sayfa / Kültür Sanat / Kitap / Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı
etkili genclerin 7 aliskanligi sean covey 660x330 660x330 - Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı
Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı

Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı

Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı
Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı

Genç olmak hem harika hem de kışkırtıcı bir süreçtir. Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı kitabı bu süreci yaşayan gençlerin 7 yanlış düşüncesini-inancını onların yüzleşmek zorunda kaldıkları sorunlara ve verecekleri yaşam değiştiren kararlara uyarlıyor.

Karikatürler, zekice fikirler, güzel alıntılar ve dünyanın dört bir yanındaki gençlerin öyküleriyle zenginleşmiş olan kitapta Sean Covey, esprili bir yaklaşımla gençlerin şu sorunlarına değiniyor ve çözümlerini paylaşıyor:

Covey gençlerin;
• Hayallerini geliştirmelerine,
• Arkadaşlık kurmalarına,
• Akran baskısına karşı çıkmalarına,
• Hedeflerine ulaşmalarına,
• Aileleriyle tutarlı bir ilişki kurmalarına,
• Yaşamlarının sorumluluklarını üstlenmeleri gerektiğine,
• Eğitimin önceliklerinin başında geldiğine,
• Madde bağımlılığına karşı önerilerde bulunurken, onlara önemli faydaları dokunacak yolları adım adım gözler önüne seriyor.
Gençler için olduğu kadar ebeveynler, büyük ana babalar ve gençleri etkileyen tüm yetişkinler için de vazgeçilmez bir kitap olan Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı, gençlik dönemi ve sonrasında hayatta kalmanın ve gelişmenin son sözü olacaktır.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabımdan farklı olarak oğlum Sean’ın yazdığı bu kitap, gençlere, eğlendirici ve görsel açıdan çekici bir tarzla sesleniyor. (Sean’ın söylediklerimin tek bir kelimesini bile dinlemediğini sanıyordum.) Önyargılı olduğumu düşünebilirsiniz, ama bu harika kitabı mutlaka okumalısınız.Stephen R. Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı yazarı

Kitabın Adı :    Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı
Orijinal Adı:    The 7 Habits of Highly Effective
Yazar:                 Sean Covey
Çevirmen :       Füsun Doruker
ISBN/Barkod:    9789752118652
Fiyatı:                    20.00 TL

Sean Covey Kimdir?
Belfast, İrlanda’da doğan, Sean Covey, Güney Afrika’da, Boston’da ve Dallas’da yaşadı. Şimdilerde dünyanın önde gelen zaman ve yaşam liderliği otoritelerinden biri olan Franklin Covey Şirketi’nin perakende mağazaları başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Brigham Young Üniversitesi’nden İngiliz Dili bölümünü bitirdikten sonra Harvard Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden M.B.A diplomasını aldı. BYU futbol takımının hücum oyuncusu olarak takımını iki kez final maçına taşıdı ve iki kez ESPN spor kanalınca “En Değerli Oyuncu” seçildi. Franklin Covey Şirketi’ne katılmadan önce, Deloitte & Touche Danışmanlık Grubu’nda, Trammell Crow Yatırımda ve Walt Disney Şirketi’nde çalıştı.

Genç ve yetişkin grupları için popüler bir konuşmacıdır ve Fourth Down and Life to Go adlı kitabın yazarıdır.

Sean’ın hobileri arasında sinemaya gitmek, egzersiz yapmak, motosiklete binmek, ailesiyle takılmak, yemek yemek (miktarı bol olan her şey) ve kötü şiirler yazmak vardır. Sean, karısı Rebecca ve üç çocuğuyla birlikte Utah’da Rocky Dağları’nda yaşamaktadır.

Bunu Okuyun!

bugun gunlerden o 660x330 310x165 - Bugün Günlerden “O”

Bugün Günlerden “O”

Gerilim romanlarının usta kalemi Stephen King’in 1986 yılında ilk baskısını yapan “O” romanı tam metin …

kurban bayrami karikaturleri 660x330 310x165 - Kurban Bayramını En İyi Anlatan 7 Karikatür

Kurban Bayramını En İyi Anlatan 7 Karikatür

Bir Kurban Bayramını daha geride bıraktık. Bayramda yaşatığımız heyecanı ve neşeyi önümüzdeki senelerde yaşamak dileğiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir