Ana Sayfa / Yaşam / Sağlık / Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin 5 Sırrı
diyet ve egzersiz yapmadan kilo vermenin 5 sirri 660x330 660x330 - Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin 5 Sırrı
Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin 5 Sırrı

Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin 5 Sırrı

Diyet ve egzersiz yapmadan kilo vermek ister misiniz? Öncelikle kilo vermek çok fazla sıkı çalışma ve disiplin gerektirir.  Koşu bandında kaç kalori yaktığınızı düşünmeden, kilolarınızın erimesini sağlayacak çok basit başka yollar da vardır. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa,  5 küçük ipucunu günlük hayatınızda uyguladığınızda diyet, spor yapmadan kilo verebileceğiniz belirtiyor.

  1. Yemekten hemen önce 1 bardak su için: Kendinizi bir anda doymuş hissedeceksiniz böylelikle fazla yemekten de kurtulacaksınız.
  2. Her yemekte küçük değişiklikler yapın: Salatanıza veya yemeğinizi krema ile tatlandıracağınıza sirke kullanmayı deneyin. Böylelikle 80 kalori daha az alacaksınız. Kuru meyve yerine taze meyve kullanın.
  3. Tatlı olarak biraz siyah çikolata yiyin: Kek veya kurabiye yiyeceğinize, tatlı krizinizi bir parça siyah çikolata ile geçirin. İlk başlarda sizi tatmin etmese de kendinizi aşırı şeker kullanımından korumuş olacaksınız. Düşük kalori aldığınız ve sağlıklı beslendiğiniz için mutlu olacaksınız.
  4. Porsiyonlarınızı abartmayın, küçük tutun:Kilo vermek istiyorsanız porsiyonlarınız normal ve abartısız olsun. Beyninizi yanıltmak ve bunun yeterli olduğuna inandırmak için küçük tabaklar kullanın ki yemeğiniz içinde zengin görünsün. Yiyemediğiniz kısmı hemen buzdolabında saklayın böylelikle aradan zaman geçtikten sonra tekrar gidip bitirmeye çalışmazsınız.
  5. Daha fazla hareket edin: Buna yeterli ve gerekli zamana ihtiyacınız olmasa da gün içerisinde biraz daha fazla hareket ederek rutinden daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bilgisayar başında oturmayı bırakın ve yerinizden kalkıp biraz dolaşın. Ofisiniz etrafında biraz yürüyün, asansör yerine merdiven kullanın, arabanızı ofisinizin biraz uzağına park edin ki biraz daha fazla yürüyerek kalori yakın.

Bunu Okuyun!

dogu tibbi mi bati tibbi mi 660x330 310x165 - Doğu Tıbbı Mı Batı Tıbbı Mı?

Doğu Tıbbı Mı Batı Tıbbı Mı?

Doğu ve Batı Tıbbı insan vücuduna farklı bakış açılarından bakan iki ayrı sağlık sistemidir.

dikkat parmaklarinizi kitlatmayin 660x330 310x165 - Dikkat Parmaklarınızı Kıtlatmayın!..

Dikkat Parmaklarınızı Kıtlatmayın!..

Uzmanlar, birçoğumuzun alışkanlık haline getirdiği parmak kıtlatmayı (çıtlatmayı) önermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir