Ana Sayfa / Yaşam / Güzellik / Bölgesel Zayıflama İle İlgili Bilmeniz Gerekenler
bolgesel zayiflama ile ilgili bilmeniz gerekenler 660x330 660x330 - Bölgesel Zayıflama İle İlgili Bilmeniz Gerekenler
Bölgesel Zayıflama İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bölgesel Zayıflama İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Yaz ayları yaklaştıkça kışın alınan kilolardan kurtulma telaşı da beraberinde geliyor ve çözümler arıyoruz. Kimimiz vücudunun genelindeki kimimiz de bölgesel kilolardan şikayetçi oluyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Murat Baykır, bölgesel zayıflamayı arzu eden ancak, seçeneklerin çokluğu sebebiyle kafası karışanlara uzmanlardan yardım almasını öneriyor.

Dr. Murat Baykır, bölgesel zayıflamanın kilo azaltma yöntemi olmadığını belirterek  uygulamayla ilgili metodlar, seanslar ve sonrasına dair merak edilen birçok konuya açıklık getirdi.

Bölgesel Zayıflama Nedir?
En başta söylenmesi gereken temelde bir kilo azaltma yöntemi olmadığıdır. Vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağların azaltılması amacıyla kullanılan yöntemlere verilen genel isimdir.

Her bireyin farklı bir vücut yapısı vardır. Genetik, içsel ve dışsal sebepler de yıllar içinde bu yapının üzerine eklendiğinde pek çoğumuzda yağlanma başlar ve bu yağlanma da vücutta homojen dağılmaz, belli başlı alanlarda daha çok depolanır. Bu biriken yağ dokuları da spor ve diyetle maalesef arzu edildiği kadar azaltılamazlar.

Bölgeden Uzaklaştırma…
Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümü aslında o bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Bu işlemlerden herhangi biri uygulandıktan sonra da diyet ve spor yapılması, parçalanmış yağ hücrelerinin o bölgelerden atılmasını kolaylaştırdıkları için hastalara mutlaka önerilmelidir. Bu tavsiyeye uyan hastalarda tedavi başarısı çok artar.
İdeal olanı, bölgesel yağlanma problemi olan hastanın diyet ve spor ile vücudunu şekillendirmesi, kalan yağlanmaların da uzman doktorunun önerisiyle doğru metod seçilerek o bölgeye uygulanmasıdır.

Bölgesel zayıflama metodları son yıllarda giderek artmaktadır. Temelde 2 ayrı grupta toplanırlar:

  • İnvazif (girişimsel, cerrahi) metodlar
  • Non-invazif (girişimsel, cerrahi olmayan) metodlar
Girişimsel (cerrahi) metodlar; liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi gibi metodlardır. Girişimsel (cerrahi) olmayan metodlar ise; pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, infrared, kavitasyon, cryolipoliz gibi metodlardır.

Bunu Okuyun!

yag yakan 5 efsane besin 660x330 310x165 - Yağ Yakan 5 Efsane Besin

Yağ Yakan 5 Efsane Besin

Yazın kendini iyice göstermesiyle birlikte fazla kilolarla vedalaşma isteği de hayli artıyor.

yaza hazir olmanin 10 puf noktasi 660x330 310x165 - Yaza Hazır Olmanın 10 Püf Noktası

Yaza Hazır Olmanın 10 Püf Noktası

Diyetisyen Canan Aksoy, kış boyunca kıyafetlerimizin altına saklanan fazla kilolardan kurtulmak için henüz geç olmadığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir