Ana Sayfa / Kültür Sanat / Etkinlik / Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan
bir tren kalkar haydarpasa garindan tilbe saran 660x330 - Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan
Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan

Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan

İş Sanat’ın 10 yılı aşkın zamandır büyük bir ilgiyle takip edilen dinleti serisinin en gözde şairlerinden Nâzım Hikmet’in dizeleri bu kez yepyeni bir sahneleme ile şiir tutkunlarına sunuluyor.

Nâzım Hikmet’in 1940’larda çok güç koşullarda yazdığı “Memleketimden İnsan Manzaraları” şaheserinden seçilmiş şiirleri Atilla Birkiye derledi, Mehmet Birkiye ise sahneye uyarladı. Serdar Yalçın’ın müzik yönetmenliğinde “tren atmosferi”nin imgesel olarak canlandırıldığı sahnede sergilenen “Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan” başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Hakan Gerçek, Bülent Emin Yarar ve Metin Belgin yorumlayacak.

Nâzım’ın şiir formundaki ya da Memet Fuat’ın deyişiyle “… hem şiir, hem roman, hem tarih nitelikleri açıkça görülen, yeni bir türün başlangıcı sayılabilecek” baş yapıtı “Memleketimden İnsan Manzaraları”’ndan dizelerle bu topraklarda yaşayan insanların acı tatlı öykülerine tanıklık edeceğiniz dinleti 11 Ocak, Pazartesi akşamı saat 20.30’da.

Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Bunu Okuyun!

cagan irmaktan muhtesem konser kulecanbazi com 660x330 310x165 - Çağan Irmak'tan Muhteşem Konser

Çağan Irmak’tan Muhteşem Konser

Beyazperdenin başarılı yönetmenlerinden Çağan Irmak, filmlerinde özenle seçip yer verdiği şarkıları oyuncu dostlarıyla birlikte İş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir