Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Başbakan Davutoğlu’nun Kitabı Korsana Düştü!
basbakan davutoglu nun kitabi korsana dustu 660x330 660x330 - Başbakan Davutoğlu’nun Kitabı Korsana Düştü!
Başbakan Ahmet Davutoğlu

Başbakan Davutoğlu’nun Kitabı Korsana Düştü!

Devlet okullarının kitap ihalelerine giren, 100 temel eseri basan korsanlar, sonunda bunu da yaptı.
Milyonlarca liralık yasadışı sektörü yöneten kitap korsanları, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’nin uluslararası konumunu anlattığı Stratejik Derinlik isimli kitabını kopyaladılar.

Kitap korsanları, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 101 baskı yapan kitabını basıp, sattı; internetten de kullanıma açtı. Yapılan operasyonlar sonucu kitaplar piyasadan toplanırken, dijital baskıları da internetten kaldırıldı.

Korsan Kitap İhbar Hattı’na gelen bir ihbarı değerlendiren Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, matbaalardan sonra sanal ortama da operasyon düzenledi. Başbakan Davutoğlu’nun kitabının izinsiz indirilmesini sağlayan internet siteleri uyarı üzerine kitabın linkini kaldırdı.

Başbakan’ın Yazdığı Kitabı Bile Korsan Basıyorlar…
Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, yaptığı açıklamada, yılın son operasyonuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Bu net olarak şu anlama geliyor; korsancılar o kadar gözü kara ve o kadar cesur ki, ülkenin başbakanının yazdığı telifli kitabını bile korsan olarak yayınlıyorlar. Sayın Başbakanımız’ın kitabının iki türlü korsanı var pek çok kitapta olduğu gibi. Bir fiziki korsan, elimizde tuttuğumuz bu şekliyle yayınlanan. Bundan bugüne kadar binlerce korsan ele geçirdik Stratejik Derinlik kitabından. Dijital mecralarda da internette de onlarca siteyi kapattık bu kitabın korsanının yayınını yapan bedava indirebilme imkânı bulduğunuz onlarca siteyi de kapatmış durumdayız

Hiçbir Kitap Korsanı Hapse Girmedi
Bu yıl 205 dava ve soruşturmaya müdahil olduklarını ancak hiçbir kitap korsanının hapse girmediğini belirten Kaşıtoğlu, “Başta Adalet Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumları göreve davet ediyorum. Haklarında onlarca davası olan korsan kitap basıcılarının elini kolunu sallaya sallaya hala bu ülkede gezebiliyor olmaması gerekiyor” dedi.

Piyasa Değeri 15 Milyon Lira
Türkiye’nin korsan kitapla mücadele örgütü Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği verilerine göre, 2014 yılı içinde yapılan korsan operasyonlarında 900 bin korsan kitap, kitap materyali ve 34 matbaa ele geçirildi. Piyasa değeri 15 milyon lirayı bulan kitap ve baskı ekipmanlarına el konuldu.

Korsan Kitap Hattı
Korsan Kitap Hattı’na ihbarda bulunmak için korsanihbar@tbymb.org adresine mail göndermeniz ya da 0212-5140737 – 0530- 5807799 numaralarını aramanız yeterli.

Bunu Okuyun!

semt pazarinda korsan kitap operasyonu 660x330 310x165 - Semt Pazarında Korsan Kitap Operasyonu

Semt Pazarında Korsan Kitap Operasyonu

Semt pazarlarında korsan kitap satanlara yönelik operasyonlar sürüyor.

erotik romana kisisel gelisim kitabi bandrolu 660x330  310x165 - Erotik Romana Kişisel Gelişim Kitabı Bandrolü!

Erotik Romana Kişisel Gelişim Kitabı Bandrolü!

Grinin  Elli Tonu ile başlayan erotik edebiyat trend olunca korsanların, ateşli seks sahneleriyle dolu, bolca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir