Ana Sayfa / Yaşam / Sağlık / Baş Ağrısı Nasıl Geçer
bas agrisi nasil gecer 660x330 660x330 - Baş Ağrısı Nasıl Geçer
Baş Ağrısı Nasıl Geçer

Baş Ağrısı Nasıl Geçer

Başınız ağrıyor ve yaklaşık 1 hafta boyunca geçmiyorsa bir doktora gözükmekte fayda vardır.

Baş ağrısı altında pek çok hastalık yatıyor olabilir. fakat, stres, hava kirliliği gibi nedenlerle baş ağrınız varsa hemen ilaç almanıza da gerek yoktur. İşte, baş ağrısını geçirmek için yapılacaklar ;

  1. Karanlık bir odada gözlerinizi kapatarak yaklaşık 1 saat kadar dinlenin. Eğer, ses ve ışık kaynaklı baş ağrınız varsa hemen hafifleyecektir. Dinlenmeyi yaparken sırt üstü uzanmak yerine bir koltukta hafif  kaykılarak oturmayı denemekte fayda vardır.
  2. Uzmanlar baş ağrıdığında bol su içerek açık havada dolaşmanızı tavsiye ediyorlar. Su vücutta bulunan toksinlerin hızlıca atılmasını sağlayacak ve bol oksijenli ortamda tempolu bir yürüyüş kan dolaşımını hızlandıracaktır. Kan vücuda yayılarak, başınızdan uzaklaşacaktır.
  3. Bir havluya veya buz torbasına dolduracağınız buzlar ile başınızın ağrıyan kısımlarına kompres yapın. Buz, hassas ve deriye yakın sinirleri uyuşturacak ve baş ağrınız kesilecektir. Aynı uygulamayı, dişiniz ağrıdığında da yanağınızdan yapabilirsiniz.
  4. Ilık bir banyo yaparak kaslarınızı ve adelelerinizi gevşetebilirsiniz. Banyo sonrası sıcak su dolu bir kovaya ayaklarınızı sokun. Baş ağrırken, kan beyne toplanır. Sıcak su ile beyindeki kan ayaklara hareket ederek oradaki basıncı düşürür ve ağrınız kesilir.

Bunu Okuyun!

dogalgaz faturasini nasil dusururuz 660x330 310x165 - Doğalgaz Faturasını Nasıl Düşürürüz?

Doğalgaz Faturasını Nasıl Düşürürüz?

Kışın gelen yüksek doğalgaz faturaları hepimizin ortak derdi.

dayanilmaz bas agrilari halsizlige ve istahsizliga yol aciyor 660x330 310x165 - Dayanılmaz Baş Ağrıları Halsizliğe ve İştahsızlığa Yol Açıyor

Dayanılmaz Baş Ağrıları Halsizliğe ve İştahsızlığa Yol Açıyor

Anadolu’da yıllardır uygulanan geleneklerden biri olan boy uzatmak için, başı ve boynu tutup esnetmek ileri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir