Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Babası İçin Hazırladı, Piyasada Yok Satıyor
belcikali turk eczaci sukur uslu sveltform 660x330 660x330 - Babası İçin Hazırladı, Piyasada Yok Satıyor
Eczacı Şükür Uslu

Babası İçin Hazırladı, Piyasada Yok Satıyor

Belçika’da eczacılık yapan Şükür Uslu , sağlığı giderek kötüleşen babası için laboratuarında geliştirdiği bitkisel karışımla babasının hayatını kurtardı.

Doktorların siroz nedeniyle “yaşamaz” dediği babası dokuz yıldır sağlıklı bir hayat sürerken, Uslu’nun geliştirdiği bitkisel karışım önce doktorların sonra da yakınlarının dikkatini çekti. Hem doktorlardan hem de yakın çevresinden gelen yoğun talep karşısında yasal izinleri tamamlayarak “Sveltform” adıyla üretime başladı. Belçika’da üç yıl süren bir dizi zorlu prosüdürü tamamlayıp ürününü piyasaya süren Şükur Uslu, obeziteye önemli ölçüde çözüm olan ilacını Türkiye’ye de getirdi.

Bitkisel karışım sağlığına kavuşturdu
Belçika Üniversitesi’nde eczacılık üzerine master da yapan Uslu, kendine ait laboratuarda yeni ürünler için çalışmalarını sürdürüyor. Şükür Uslu yaşadıklarını “Babamın sağlığı kötüye gidiyordu. Barut ağacı kabuğu, alıç çayı, yeşil çay, Java çayı ve Konjac bitkilerinden oluşan bir karışım hazırladım. Bu karışım, babamın hem kilo vermesine hem de sağlığına kavuşmasına yardımcı oldu” diye anlatıyor.

Yeni ürünler yakında hizmetinizde
Belçika ve Türkiye’de üretim için resmi sağlık ve gıda otoritelerinden üretim ve satış izninin kolay alınmadığını belirten Uslu, “Gerekli izin ve üretim için 3 yıl çalışma yürüttük. Şu anda üretim Türkiye ve Belçika’da yapılıyor. Ürünün nereden geldiğinin, nasıl ve hangi şartlarda üretildiğinin bilinmesi önemli. İnsan sağlığına faydalı olduğu sürece bitkisel ürünlerin satılmasında herhangi bir problem bulunmuyor. Önemli olan bitkisel ürünlerin resmi sağlık ve gıda otoriteleri tarafından belirlenen şartlara uygun üretilmesi. Bu yüzden bizim ürünlerimiz sadece eczanelerden alınabilir. Yeni ürünlerimiz resmi sağlık ve gıda otoritelerinden alınacak izinler sonrasında insanların hizmetine sunacağız” diyor.

Bunu Okuyun!

diyet ve egzersiz yapmadan kilo vermenin 5 sirri 660x330 310x165 - Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin 5 Sırrı

Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin 5 Sırrı

Diyet ve egzersiz yapmadan kilo vermek ister misiniz? Öncelikle kilo vermek çok fazla sıkı çalışma …

eczahane eczane 660x330 310x165 - EczaHane

EczaHane

“Eczane ve Cenaze kelimeleri aynı harflerden ve sayıdan oluştuğunu hiç fark ettiniz mi?” Bende geçenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir