Ana Sayfa / İş Dünyası / Ekonomi-Finans / AstraZeneca Yeni Ülke Başkanı
Dr. Pelin Eriştiren İncesu

AstraZeneca Yeni Ülke Başkanı

AstraZeneca, Türkiye’deki merkezine ilk kez Türk bir başkan atadı. Dr. Pelin Eriştiren İncesu, AstraZeneca Türkiye’nin ‘Ülke Başkanı’ olarak göreve başladı.

AstraZeneca, Türkiye’de son 10 yılda, 30 milyon doların üzerinde Ar-Ge yatırımı gerçekleştirdi. Şirketin Türkiye organizasyonu, Ar-Ge çalışmalarındaki başarılı işleyişi, sağlık çözümleri konusunda girişimci yapısıyla AstraZeneca bünyesinde başarıyla yükseldi. İki yıldır AstraZeneca Türkiye’de Ülke Başkanı olarak görev yapan Stefan Woxström’ün Kuzey Avrupa ve Baltık Ülkelerine Bölge Başkanı olarak atanmasının ardından Dr. Pelin Eriştiren İncesu, AstraZeneca Türkiye’nin yeni ülke Ülke Başkanı olarak göreve başladı.

Tıp Eğitimi alan Dr. Pelin Eriştiren İncesu, uzmanlığını psikiyatri alanında tamamladı. AstraZeneca’da 2000 yılından bu yana görev yapan İncesu, şirketin farklı alanlarında çalıştığı yönetici pozisyonlarının ardından AstraZeneca Türkiye’de Pazar Erişimi Departmanı’nın kuruluşunda görev aldı. 2012 yılına kadar Pazar Erişimi Direktörü görevini sürdüren Pelin Eriştiren İncesu, 2012 Eylül ayında Medikal ve Dış İlişkiler Direktörü olarak atandı.  İncesu, 2014 yılı başından bu yana Pazar Erişim ve Kardiyovasküler, Metabolizma, Onkoloji’den Sorumlu İş Birimi Direktörü olarak görev yapıyordu.

Pelin Eriştiren İncesu, yeni göreviyle ilgili “AstraZeneca’nın yenilikçi iş anlayışı, hasta merkezli yapısı, bilime ve yeni keşiflere verdiği öncelik hastalarımızın hayatlarında anlamlı farklar yaratıyor. 21. Yüzyıl sağlık sektörüne yön veren bu şirkette sağlık alanında yarattığımız değer, ülkemizde de karşılanmamış ihtiyaçlara çözüm getirmektedir. Bu değerin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yeni görevimde, ülkemizin sağlık ihtiyaçlarına farklı çözüm önerileri getirmek konusuna öncelik vereceğim.” dedi.

Bunu Okuyun!

GSK “İlaca Erişim Endeksi’nde 5’inci Kez Lider Oldu

İlaca Erişim Endeksi’nin (Access to Medicine Index) 2016 yılı sonuçlarında GSK, üst üste 5’inci kez …

Yaptıklarınızla Gurur Duyun!

Genelde firmaların ürettikleri ve sattıkları ile ilgili haberleri daha çok okuyoruz öyle değil mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir