Ana Sayfa / Kültür Sanat / Etkinlik / Aryalar Bu Kez Şiddet Mağdurları İçin Söylenecek
aryalar bu kez siddet magdurlari icin soylenecek 660x330 660x330 - Aryalar Bu Kez Şiddet Mağdurları İçin Söylenecek
LE DIV4S

Aryalar Bu Kez Şiddet Mağdurları İçin Söylenecek

4 İtalyan sopranodan oluşan LE DIV4S Türkiye’de sahneye ilk kez Aile İçi Şiddete Son Kampanyası’nın 10. Yıl Konseri’nde çıkıyor

LE DIV4S, yeni bir şarkı söyleme konsepti sunma hayaliyle yola çıkmış dört İtalyan sopranodan oluşan, dünyaca ünlü bir grup. Tarihin en büyük opera bestecilerinin ünlü operalarını yenilikçi bir yorumla seslendiriyor, dünyanın her yerinde büyük kalabalıklara söylüyorlar.

Mozart, Bellini, Verdi ve Puccini’nin en ünlü ve etkileyici parçaları, tabii ki her zaman orijinallerine sadık kalarak, bu dört ses için yeniden düzenleniyor. Repertuarın geri kalanı, orkestra sesli sofistike pop ezgileriyle sunulan ünlü İtalyan ve uluslararası şarkılardan oluşuyor.

Le DIV4S Türkiye'de
Le DIV4S Türkiye’de

Klasik müzik eğitimi alan Denise, Isabella, Vittoria ve Sofia, ilk defa Andrea Bocelli eşliğinde 2008 yılında Roma’da sahneye çıktılar. O tarihten bu yana Bocelli’yle yaptıkları işbirliğinin yanı sıra, dünyanın pek çok yerinde önemli kültürel kuruluşlar, uluslararası canlı etkinlikler ve TV şovlarında sahne aldılar. Gördükleri sanat eğitimi ve projelerinin orijinalliğiyle her zaman beğeni topladılar.

Le Div4s Türkiye’deki ilk konserini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında İstanbul’da gerçekleştiriyor. Konser, Hürriyet’in Aile İçi Şiddete Son! Kampanyası’nın 10. Yılı vesilesiyle, kampanya kapsamında 7 gün 24 saat hizmet veren Acil Yardım Hattı yararına düzenlenecek. Penti ana sponsorluğunda Borusan, Most Production ve Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nin proje ortaklığında gerçekleşecek konserin tüm geliri şiddet mağdurlarına destek veren Acil Yardım Hattı için Aralık Derneği’ne bağışlanacak.

7 Mart 2014 tarihinde saat 20:30’da, İstanbul Zorlu PSM’de gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’ten alınabilir.

Bunu Okuyun!

unlu caz trompetcisi chris botti izleyenleri mest etti 660x330 310x165 - Ünlü Caz Trompetçisi Chris Botti İzleyenleri Mest Etti

Ünlü Caz Trompetçisi Chris Botti İzleyenleri Mest Etti

Çok genç yaşta Frank Sinatra ve Buddy Rich gibi isimlerin sahne grubunda yer alan Chris …

broadwayin yesil devi somestirde istanbulda shrek the musical zorlu psmde 660x330 310x165 - Broadway'in Yeşil Devi Sömestirde İstanbul'da! Shrek The Musical Zorlu PSM’de!

Broadway’in Yeşil Devi Sömestirde İstanbul’da! Shrek The Musical Zorlu PSM’de!

Kalbi de en az kendisi kadar dev olan Shrek’in beyaz perdeden Broadway’e taşınan öyküsü, Zorlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir