Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Altın, Kleopatra ve Nefertiti’nin Güzellik Sırrı
altin kleopatra ve nefertiti nin guzellik sirri 660x330 660x330 - Altın, Kleopatra ve Nefertiti’nin Güzellik Sırrı
Altın, Kleopatra ve Nefertiti’nin Güzellik Sırrı

Altın, Kleopatra ve Nefertiti’nin Güzellik Sırrı

Altın,  yatırım araçları arasında olmasıyla birlikte kadınların önemli bir ziynet eşyası olarak kullanılıyor. Son zamanlarda ise kadınlar ve bakımına önem verenler için bir ilaç olarak karşımıza çıkıyor.

Tarihte  Kleopatra ve Nefertiti’nin kullandığı belirtilen 24 ayar saf altın ve pırlanta içerikli cilt yenileme yöntemleri, refleks terapi tedavisiyle birleştirilerek günümüzde uygulanmaya başlandı.

Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa, ciltte 4-5 yaş gençleşmeye yaradığı gözlemlenen yöntem konusunda  kadınların merak ettikleri soruları cevapladı:
Altın tedavisinin insan vücudu üzerindeki etkisi nedir?

  • Altın güçlü anti-inflamatuar, anti aging, anti-stress ve anti-bakteriel etkiye sahiptir. Toksin atımı ve kan akışını arttırıcı etkisi vardır. Merkezi sinir sistemi ve solunum sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.
  • İsviçre’de yapılan çalışmalar doğrulamıştır ki metallerin bir kısmı deri tarafından emilir ve bütün vücudu etkiler ve uzun zamandır bilinir ki altın kemikler ve eklemler için çok etkili bir tedavidir. Altının kaslar da kuvvetlenme ve tonus üzerinde etkisi vardır ve kas uyarısı sağlar.
  • Hafızayı, konsantrasyonu arttırır. Stres ve depresyonu azaltır.  En büyük etkisi ise cilt üzerindedir.

Altının cilt üzerindeki etkisi nedir?
Altın deride enerji ve parlaklık yaratır. Cildi besler ve yeniden canlandırır, kan ve hücrelerdeki mikro dolanımı uyarır.  Altının cilt için aktif olarak kullanılması cilt hücrelerindeki bazı elektronları aktive eder. Isı enerjisi yaratır masajdan sonra negatif iyonların serbestleşmesini sağlar. Bir kere aktive olduktan sonra, kırılan hücresel bağlantılar tamir edilir. Böylelikle cildin hücre yenilenmesini, elastisitesini ve hidratasyonunu arttırır. Ölü hücreleri azaltır. Altın cildi gerginleştirir ve kırışıklıkları azaltır.

Altın tedavisinin uygulama yöntemleri nasıldır?
Altın tedavisi aslında çok eski çağlardan beri uygulanan bir güzellik protokolüdür. Kleopatra her gece uyunmadan önce altın maskesini uygularmış, Nefertiti’de altın ve mineralleri karıştırıp kullanırmış.

Uyguladığımız teknik Japonların geleneksel tedavilerindendir. Japonya’da altın yararlı etkilerinden dolayı salata ve balıkların üzerinde tüketilir ve anti-aging amaçlı kullanılır. Tabiî ki altın plakaların ve dolguların çok farklı kalitelerde üretimi vardır. Fakat tamamen doğal olmayan veya yenemeyen altın cilde de uygulanamaz. Bizim kullandığımız ürünler tamamen doğal ve 24 ayar saf altındır.

Öncelikli olarak diamond peeling ile cilt temizlenir, altın maske, krem, plakalar cilde yerleştirilerek yüz refleksolojisi uygulanır böylelikle altının cilt tarafından emilmesi ve kana karışması sağlanır. Tedavinin en son aşamasında ise altın dolgular ile derin çizgiler doldurulur.

Bunu Okuyun!

safligin simgesi kartaneleri 660x330 310x165 - Saflığın Simgesi Kartaneleri

Saflığın Simgesi Kartaneleri

Ariş Pırlanta 2016 yılını umudun, yeni başlangıçların ve saflığın simgesi kartaneleri ile karşılıyor.

dogu tibbi mi bati tibbi mi 660x330 310x165 - Doğu Tıbbı Mı Batı Tıbbı Mı?

Doğu Tıbbı Mı Batı Tıbbı Mı?

Doğu ve Batı Tıbbı insan vücuduna farklı bakış açılarından bakan iki ayrı sağlık sistemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir