Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Abdi İbrahim Otsuka “Görmezden Gelmeyelim” Kampanyasını Hayata Geçirdi
abdi ibrahim otsuka gormezden gelmeyelim kampanyasini hayata gecirdi 660x330jpg 660x330 - Abdi İbrahim Otsuka “Görmezden Gelmeyelim” Kampanyasını Hayata Geçirdi
Görmezden Gelmeyelim

Abdi İbrahim Otsuka “Görmezden Gelmeyelim” Kampanyasını Hayata Geçirdi

Abdi İbrahim Otsuka, bu yılki teması “Şizofreni ile Yaşam” olan Dünya Akıl Sağlığı Günü’nde dünyaca ünlü vücut boyama sanatçısı Trina MERRY’i ağırlayarak “Görmezden Gelmeyelim” kampanyasını başlattı.

Kampanya kapsamında MERRY, vücutlarını boyadığı modelleri İstanbul silueti içine gizleyerek her gün görmezden gelinen gerçeklere dikkat çekti.

“Görmezden Gelmeyelim” kampanyası kapsamında birçok etkinliğe imza atacak olan Abdi İbrahim Otsuka, bu kampanya ile her 100 kişiden birinde görülen şizofreni hastalığı hakkında doğru bilgilendirme yaparak; farkındalığı arttırmayı, hastaların ve hasta yakınlarının karşılaştığı toplumsal önyargılar ile savaşmada onlara destek olmayı hedefliyor.


Trina MERRY;Proje, farkındalık yaratmayı hedefliyor, bir diğer amacı ise şizofreni hastalarının toplumda kaybolduğunu ve görmezden gelindiğini vurgulamak.

Abdi İbrahim Otsuka’nın “Görmezden Gelmeyelim” projesi kapsamında Türkiye’ye gelen Trina MERRY, projenin bir parçası olmaktan çok memnun olduğunu dile getirdi. Şizofreni hastalarının görünür hale gelebilmelerinin kendisi için de çok önemli bir konu olduğunu belirten MERRY, “Görmezden Gelmeyelim” kampanyasını ilk teklif ettiklerinde çok heyecanlandım. Proje, farkındalık yaratmayı hedefliyor, bir diğer amacı ise şizofreni hastalarının toplumda kaybolduğunu ve görmezden gelindiğini vurgulamak. Ben de bu hastalığı yakından gözlemlemiş biri olarak, bu projenin içinde yer almak istedim.” dedi.

Trina Merry “Görmezden Gelmeyelim”
Trina Merry “Görmezden Gelmeyelim”

Trina MERRY, dünyaca bilinen vücut boyama sanatçısı Craig TRACY’nin New Orleans’da bulunan galerisinde stajyer olarak görev aldı. Sinema mezunu olan MERRY, Hollywood’da önemli filmlerin ve TV showlarının sanat departmanında çalıştı. Sahip olduğu ödüller; Dünya Vücut Boyama Festivali 2014 “Installation Art” Ödülü, İnsan Motosiklet Projesi 2013 çeşitli birincilik ödülleri, Raw San Jose 2012 Yılın Görsel Sanatçısı.

Mesut DEMİRDOĞAN;Ülkemizde 450 bin ile 600 bin arasında şizofreni hastası olduğu düşünülüyor ve onlar görmezden geliniyor
Abdi İbrahim Otsuka’nın, şizofreni hastalarına farkındalık yaratmak üzere başlattığı kampanya kapsamında konuşan Şizofreni Dostları Derneği Başkanı Mesut DEMİRDOĞAN, şizofreniyi bir nevi beyin jimnastiği olarak yorumlayarak, şizofreni hastalarının beyinlerinin çok fazla ve farklı alanlara çalıştığını, daha derin ve incelikli düşündüklerini dile getirdi.

18 yaşından beri şizofreni hastası olan DEMİRDOĞAN, “Şizofreni hastalığı dünyada her 100 kişiden birinde görülüyor. Ülkemizde de 450 bin ile 600 bin arasında şizofreni hastası olduğu düşünülüyor ve onlar görmezden geliniyor” diyerek bu hastalığın utanılacak bir rahatsızlık olmadığına ve şizofreni hastalarının hayata kazandırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Şizofreni ve Dünya Akıl Sağlığı Günü
Şizofreni; düşünüş, duyuş ve davranışlarda önemli bozuklukların görüldüğü, hastanın kişiler arası ilişkilerden ve gerçeklerden uzaklaşarak kendi dünyasında yaşadığı; tüm dünyada ırk, kültür, soysal sınıftan bağımsız olarak her 100 kişiden 1’inde görülen bir ruh sağlığı hastalığıdır. Tüm dünyada yaklaşık 51 milyon, Türkiye’de ise 600 bin civarında şizofreni hastası olduğu bilinmektedir.

Dünya Akıl Sağlığı günü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya çapında ruh sağlığı konusunda farkındalığı arttırmak ve bu konuda gerçekleştirilen çalışmaların desteklenmesini sağlamak amacıyla her sene 10 Ekim’de kutlanıyor. Dünya Akıl Sağlığı günü, ruh sağlığı konularında çalışan tüm paydaşların dünya çapında akıl sağlığının korunması, hasta bakımı ve yeni teknolojiler hakkında farkındalık yaratılması için önemli bir fırsat sağlıyor.

Abdi İbrahim Otsuka Hakkında Bilgi Verelim
Abdi İbrahim Otsuka, Türk ilaç sektörünün bir asrı geride bırakan lider firması Abdi İbrahim ile 1964 yılında kurulmuş Japonya’nın en kökjlü ilaç şirketlerinden OtsukaPharmaceuticalCo. Ltd.’nin %50 ortaklığıyla 6 Kasım 2012 tarihinde kurulmuştur. Merkezi İstanbul’da yer alan şirket, OtsukaPharmaceutical’ın üstün Ar-Ge gücü ve deneyimi sonucunda, Abdi İbrahim’in en ileri teknolojilerin kullanıldığı GMP standartlarındaki tesislerinde üretilen yenilikçi ürünleri insanlığın hizmetine sunmaktadır. Abdi İbrahim Otsuka, her iki büyük firmanın misyon ve vizyonlarından aldığı güçle Türkiye ve yakın pazarlarda değer katma hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket, daima yenilikçi yaklaşımları ve ilaç endüstrisine yatırım yapma tutkusuyla çalışmakta ve ülke ekonomisinde artı değer yaratmayı amaçlamaktadır.

Bunu Okuyun!

nezih barut

AbdiBio’da Üretim Başladı

106 yıldır tutkuyla çalışan Abdi İbrahim’in, 400 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği biyoteknolojik ilaç üretim …

patrona surpriz dogum gunu hediyesi sosyal medyayi salladi 660x330 310x165 - Patrona Sürpriz Doğum Günü Hediyesi Sosyal Medyayı Salladı

Patrona Sürpriz Doğum Günü Hediyesi Sosyal Medyayı Salladı

Geçtiğimiz günlerde sağlık sektöründe “En İdeal İşveren” olarak adını duyuran Abdi İbrahim İlaç firması bu kez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir