Ana Sayfa / Yaşam / Alışveriş / 2015 Gelinlik Trendleri
2015 gelinlik trendleri 660x330 660x330 - 2015 Gelinlik Trendleri
2015 Gelinlik Trendleri

2015 Gelinlik Trendleri

2015’te evlenecek gelinler, yeni yılda yükselişe geçecek gelinlik trendlerini öğrenmeden gelinlik alışverişine çıkmayın!

Tasarımlarıyla, uluslararası üne sahip Özlem Süer, bu yıl gelinlikte kendinden en çok söz ettirecek akımları ve modelleri anlattı.

Viktoryen Gelinler
Her detayında ihtişamın hüküm sürdüğü 19. yüzyılın Viktoryen dönemi, 2015’te kendini gelinliklerde korselerle ve sıkı bellerle gösteriyor. Viktoryen dönemin yansımalarının düşeceği 2015’te, vintage etki kendini kuvvetli şekilde hissettirecek. Bunun yanında neo-romantizm de öne plana çıkan akımlardan olacak.

Yalın ve Mükemmel
Mükemmellik tutkusu olarak da tanımlanabilecek olan perfeksiyonizm bu yıl gelinliklerde! Yüksek kalitenin ve yalınlığın bir arada olduğu minimal detayları taşıyan gelinlikler bu yıl ön planda olacak.

Natürel Romantizm: Doğadan Detaylar
3 boyutlu olarak gelinliklere işlenen çiçek detayları bu yıl ön planda olacak. Bu romantik görünüm, şifonların ve tüllerin hakimiyetiyle pekişecek. Bu yıl, gelinliklerin renklerinde de çeşitlilik söz konusu. Beyazın yanında ekru ve pudra tonlarla da karşılacağız.

Aksesuarlar ise bu yıl olmazsa olmaz. Taç, duvak, saç tarakları, tokaları, şeritler, kurdeleler, dantel detayları, şallar, romantik ayakkabılar ön planda.

Hangi Düğün Mekanında Hangi Gelinlik Tercih Edilmeli?
Ünlü tasarımcı Özlem Süer, mekanın büyüklüğünün ve gelin adaylarına verdiği ilhamın da gelinlik seçimini etkileyeceğini sözlerine ekledi. Kalabalık detaylarda kuyruklu bir gelinlik, görkemli bir duvak önemli bir detay olurken, küçük davetlerde zarif ve kabarık olmayan gelinliklerin tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Bir yorum

  1. Gelinlik’te 2015 trendlerini anlatan güzel bir yazı olmuş, kendi ürettiğim gelinlik modellerinde 2015 modasına uygun olmasına sevindim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir