Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Google Yerel Seçim Portalı Hizmete Girdi
2014 google yerel secim portali 660x330 660x330 - Google Yerel Seçim Portalı Hizmete Girdi
Google Yerel Seçim Portalı

Google Yerel Seçim Portalı Hizmete Girdi

Google,  Yerel Seçimleri için “Google Yerel Seçim ” isimli özel portalı hizmete sundu.

Yerel seçime özel olarak hazırlanan bilgi portalı vatandaşlara seçimle ilgili haberleri takip etme, canlı yayınlarda adayları dinleme ve onlarla sohbet etme, seçim öncesinde trendleri, seçim günüyse sonuçları canlı olarak takip etme olanağı sunuyor.

İlk kez 2011 genel seçimlerinde hayata geçirilen ve büyük ilgi gören arayüze eklenen yeni ve etkileşimli özelliklerle hazırlanan bilgi portalı sayesinde kullanıcılar yerel seçim ve adaylar hakkında en güncel bilgilere erişip, sohbetlerle merak ettikleri soruları adaylara yöneltebilecekler.

Google Yerel Seçim sayfasında neler var?

Aday ve Seçmen Sohbetleri: Seçim Sohbetleri, adaylar ve seçmenleri bir araya getirerek karşılıklı iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla hangouts on air aracılığıyla canlı yayında belirtilen gün ve saatte sorularına yanıt almaları için tasarlandı.

Haberler: Kullanıcılar farklı haber kaynaklarından sürekli olarak güncellenen bu bölümde yerel seçimlerle ilgili haberleri il bazında takip edebileceksiniz.

Trendler: Bu bölümde, Google Arama Trendi aracılığıyla İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına yönelik yükselen aramalar yer alıyor. Popülerliği daha önceki bir döneme kıyasla belirgin derecede artan aramalar, yükselen aramalar olarak adlandırılıyor.

Canlı Seçim Sonuçları: Kullanıcılar, Anadolu Ajansı tarafından sağlanan anlık seçim sonuçlarını paylaşmak üzere hazırlanacak Seçim Haritası’nda seçim sonuçlarını 30 Mart günü Yerel Seçimler 2014 adresinden canlı olarak takip edilebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir