Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / 14 Nisan Tıbbi Mümessiller Günü Olarak Kutlanacak
14 nisan tibbi mumessiller gunu olarak kutlanacak 660x330 660x330 - 14 Nisan Tıbbi Mümessiller Günü Olarak Kutlanacak
14 Nisan Tıbbi Mümessiller Günü

14 Nisan Tıbbi Mümessiller Günü Olarak Kutlanacak

Sağlık hizmeti sektöründe hekimler tarafından 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanılıyor. 14 Mayıs ise Eczacılık Günü olarak kutlanmaktadır. Tıbbi Mümessiller ise “14 Nisan Tıbbi Mümessiller Günü” olarak kutlamak istiyorlar.

Mümessil Dayanışma Derneği ( MÜDAD) , geçtiğimiz günlerde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından hazırlanan ÜTE ( Ürün Tanıtım Elemanı) Yeterlilik Eğitimi Sorumlusu Yard.Doç.Dr.Mesut Akyol ve Türkiye Tıbbi İlaç Kurumu (TTİCK) yetkilileriyle bir toplantı yaptılar.

Yapılan toplantıda Tıbbi Mümessiller olarak yaşatıkları sıkıntılardan ve isteklerini dile getirdiler. En önemli maddelerden biride web sitemizde “Anneme ÜTE Olduğumu Söylemeyin” başlığıyla yer verdiğimiz ünvan meselesidir. Yapılan görüşmede “ÜTE (Ürün Tanıtım Elemanı) isminin Tıbbi Mümessil olarak değiştirilebileceğini yönetmenlikte bu şekilde kabul edilmesi için görüşeceklerini söylemişlerdir.” düzeltilmesi görüşülmüştür.

Müdad yetkilileri bir müjdeyi daha Tıbbi Mümessiller ile paylaştılar. “14 Nisan’ın Tıbbi Mümessiller Günü olarak resmen kabul edilmesine olumlu bakabileceklerini bu konuyu görüşeceklerini ve bizlerle birlikte kutlayacaklarını aktarmışlardır. ” diye ekliyorlar.

Tıbbi Mümessiller, 14 Nisan’ın yarım gün tatil olarak ve etkinliklerle kutlamak için şimdiden bölgesel faaliyetlere başladılar.

Bunu Okuyun!

ilac sektorunde sikca yapilan bir yanlis kulecanbazi com 660x330 310x165 - İlaç Sektöründe Sıkça Yapılan Bir Yanlış

İlaç Sektöründe Sıkça Yapılan Bir Yanlış

Yapılan araştırmalara göre hekimler tedavide kullandıkları ilaçlar hakkında bilgileri ziyaretlerine gelen Tıbbi Mümessillerden alıyorlar.

mumessiller tek cati altinda toplaniyor kulecanbazi com 660x330 310x165 - Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

15 Mart 2014 tarihinde kurulan Mümessil Dayanışma Derneği, meslektaşlarını tek çatı altında toplanmaya davet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir